0
clear
  • Ксизпринт Нобел 1. SLA 3d Печатач
  • -20%
  • -20%
Ксизпринт Нобел 1. SLA 3d Печатач

Ксизпринт Нобел 1. SLA 3d Печатач

DEN 1.33

Износ
Во форма достапна за нарачката

Нобеловата награда 1.0 е високо точен, ДЕСКТОП SL ласерски 3d печатач со резолуција за печатење до 300 микрони и дебелина на слојот од 25, 50 и 100 микрони. Тој е дизајниран да постигне супериорни резултати за печатење за корисници од сите нивоа по прифатлива цена. XYZprinting nobel 1.0 SLA 3d Печатач : Ув Ласерски 405nm Класа 1 Сертификација Со Производ школка е безбеден за домашна употреба и сите затворен дизајн ги штити корисниците од ултравиолетовите зраци за време на печатењето и обезбедува печатење нуспроизводи не се ослободени надвор од областа за печатење. Обезбедува стабилен квалитет НА СЛ печатење, така што корисниците не треба постојано да додаваат течна смола во текот на процесот на печатење. Приклучок-и-игра преку USB. Техника на печатење : СЛ (Апарат За Стереолитографија). Димензии : 11 "х 13.2 " х 23.2". Тежина : 21,2 килограми (вклучени 500 гр смола шише). Максимална површина за печатење : 5 "х 5 " х 7.9". Дебелина на слојот : 0,025 мм( 25 Микрони), 0,05 мм (50 Микрони) и 0,1 мм (100 Микрони). Резолуција на оската х/Y : до 0,3 мм (300 Микрони). Дисплеј : 2.6" FSTN LCM. Поврзување : USB жица, USB Стап. Својства На Материјалот : Фотополимерна Смола. Софтвер : XYZware_Nobel. Тип На Датотека : .stl, XYZ формат. Оперативни Системи : Windows 7, 8 8.1 И MAC OS X 10.8 и нагоре.

Главните својства

Избор на купувачот

Карактеристики : Минималистичка, Лесна и компактна млазница за дизајн : отстранлива, отстранете ја млаз�

Карактеристики : Конструкција на алуминиумска легура, конструирана од цврста алуминиумска легура, оваа

3 D печатачот Cube е во својата втора генерација, сега нуди побрза печатење и повеќе материјали и режими со

Please wait...