0
clear
  • Пакет: Сатенска Акрилна Боја Од Занает Smart®, 8oz
  • -20%
  • -20%
Пакет: Сатенска Акрилна Боја Од Занает Smart®, 8oz

Пакет: Сатенска Акрилна Боја Од Занает Smart®, 8oz

DEN 3.33

Износ
Во форма достапна за нарачката

Оваа боја е идеална за едноставни основни палта и мноштво занаетчиски проекти. Дизајниран за непречено и рамномерно четкање, покрива во еден или два слоја и брзо се суши до сатенска завршница. Оваа разноврсна акрилна боја е совршена за општи уметности и занаети, матрицирање, керамика, училишни проекти, украсување домови и украсно сликарство.  Достапно во повеќе бои. 8 фл. оз. (236 мл) големина на шишето. 8 шишиња. Сатенска завршница. Постојан. На база на вода.

Главните својства

Избор на купувачот

Идеален за почетници, студенти, училници и проекти во заедницата, оваа акрилна боја со квалитет на учени

Овој сет содржи акрилни мастила од професионален степен кои се исклучително течни, така што нема потреб

Оваа боја е отпорна на вода по сушењето и може да се користи на повеќето површини Идеален за постери, зна

Оригиналниот Систем 3 акрилна боја им нуди на студентите и почетниците висококвалитетни бои по економи�

Вашите уметнички материјали не се комплетни без овие акрилни бои Во 8 основни бои тие се совршени за пра�

Грумбахер користи вистински пигменти, вклучувајќи чисти Кадмиуми за производство На Акрилни Академии �

ДЕЛТАКерамкоат Акрилна Боја Оваа висококвалитетна акрилна боја доаѓа во огромна палета и е совршена за

Уникатна, Прекрасна паста со разлика : ви нуди два прекрасни ефекти во еден производ Античкиот Брилијан�

Уметникот Ласко Акрилик, Цевка од 45 мл, Акрилик На Уметници Од Кобалт Блуласко се едноставно акрилни бои

Премиум, сеопфатна акрилна боја за украсни занаети и домашен декор Супериорна покриеност, исклучителна

Тешката Боја на Телото на ликвитекс има путер, густа конзистентност која, кога е сува, ги задржува врвов�

Акрилната Боја на Уметниците винсор и Њутн, 60мл, Акрилната Боја на Редартистите На Кинакридон нуди мазн�

Трансформирајте го вашиот надворешен декор со боја што ќе ги издржи елементите и секојдневното абење...

Идеално за четкање со воздух, ефекти на акварел и печатење на екран, ова акрилно мастило од професионалн

Екринитска мат цевка боја 5 унципразник зелена екранот мат цевка боја, 5 мл : тие стојат исправено на капа

Оваа мека акрилна боја на Телото е одлична за широк спектар на техники и апликации, од техники на акваре�

Бојата Без кадмиум Liquitex е неопасен опсег без кадмиум кој настапува на исто ниво со вистинските бои за ка

Тешката Боја на Телото на ликвитекс има путер, густа конзистентност која, кога е сува, ги задржува врвов�

Оваа сенаменска акрилна боја со врвен квалитет е совршена за украсно сликарство, проекти за декор на до�

Професионален Уметник За Тешко Тело Акрилната Боја, претходно наречена Акрилна Боја со Висок Вискозите

Акрилната Боја на уметниците нуди мазна, путерна конзистентност која лесно се вклопува со боите и се ме�

Оваа мека акрилна боја на Телото е одлична за широк спектар на техники и апликации, од техники на акваре�

Уметност АлхемијаАкрилна Боја Металик Зелена 1.7 fl.Оз (50мл) Одлична квалитетна метална акрилна боја на б�

Оригиналниот Систем 3 акрилна боја им нуди на студентите и почетниците висококвалитетни бои по економи�

Внимателно формулирана за производство на акрилна боја со слободен проток по разумна цена, оваа боја е �

Оваа високо пигментирана, тешка акрилна боја на телото доаѓа во флексибилна торбичка и има кремаста, гу�

ИнкаЗлатото е метална сјајна боја за брзо сушење која содржи природен Восок од пчели Вива Декор ИнкаЗла

Ренџер Дилузии Бои се лесно мешавина уште водоотпорен, суши брзо на мат финиш Ги прифаќа сите видови мас

Без разлика дали започнувате сам проект, создавате уникатни подароци или возите велосипед со различни �

Please wait...