0
clear
  • Алоха Шоју Сос За Скара во Хавајски Стил, оз
  • -20%
  • -20%
Алоха Шоју Сос За Скара во Хавајски Стил, оз

Алоха Шоју Сос За Скара во Хавајски Стил, оз

DEN 1.67

Износ
Во форма достапна за нарачката

Алоха Шоју Сос За Скара во Хавајски Стил, 64 мл. Сосот за Скара алоха е кора од лимон комбинација од соја сос, ѓумбир, лук и шеќер што го прави овој остров омилен за маринирање и печење. Подготвен е за употреба "како што е" или како основа за други креации на рецепти. Може да се користи како маринада за стекови, живина, морска храна или како сос за зеленчук. Во 1946 година, мала фабрика за производство на шоју (соја сос) беше основана Во Калихи, хаваи од пет локални Јапонски семејства среде втората светска Војна. Компанијата Алоха Шоју преживеа преку конкуренција за да стане еден од денешните лидери на пазарот во продажбата на Соја Сос на Хаваи. Оваа ставка е без млеко. Алоха Шоју Сос За Скара во Хавајски Стил, 64 мл. Сос За Скара Во Хавајски Стил. Сладок по вкус и подготвен за употреба "како што е". Направено со соја сос, ѓумбир, лук и шеќер. Содржи пченица и соја; овој производ е без млеко.

Главните својства

Избор на купувачот

Кикоман® Кацу Сосот е лут, сладок и полн со вкус Тоа е совршена придружба за тонкацу Јапонски котлети од

Доживејте го богатиот, смел вкус На Лутиот Сос ОД БАФАЛО Класика Збогатен со благата сладост на пиперки�

ИТО ЕНВОЧА НЕЗАСЛАДЕН ЗЕЛЕН ЧАЈ Е ЈАПОНСКИОТ БРЕНД ЗА ЗЕЛЕН ЧАЈ БРОЈ 1 ОИ ОЧА ЗНАЧИ "ЧАЈ, ВЕ МОЛАМ" И ОВОЈ �

Алоха Шоју Оригинална Мешавина Соја Сос, 12 мл Ова е нашиот потпис Соја Сос кој е најпопуларен Таа носи ма

Примамливиот вкус на природно сварениот соја сос динстан со ѓумбир, лук и автентични зачини, заедно со а

Анхуета Во Прав На Оваа Мама СитаАхиот Сите Природни Ќе направат корисна состојка за вашите омилени јад

СЕМЕЈНИ ФАРМИ ЛУНДБЕРГ КАЛИФОРНИЈА БЕЛИОТ ОРИЗ ОД ЈАСМИН Е ВКУСЕН ОРИЗ СО ДОЛГО ЗРНО ШТО СЕ ОДГЛЕДУВА К�

Со Едноставно Азија Индиски Најважен Путер Пилешко Зачини Мешавина, можете да уживате во овој класичен

КаЈАС Виетнамски Фо Експрес Тестенини Од Ориз, 5,3 Мл, 2 Пакувања Натопени во традицијата, Виетнамската ку

Џек џил Чиз Кадрици е една од најпопуларните, светски познати филипински закуски што постојат Позната п

Сосот од банана е попознат како Кечап Од Банана Всушност, беше измислен за време на ВТОРАТА светска ВОЈН

Јакисоба, Пилешки Вкус 4 мл (113 гр) Јапонски тестенини Во Домашен стил Подготвен За Готвење, Микробранова

Тајландска Кујна Зелената Паста од Кари е вкусна мешавина од лимонова трева, свежо зелено чили и зачини

Алоха Шоју Соја Сос, 6 мл Ова е нашиот потпис Соја Сос кој е најпопуларен Таа носи мазен и едноставен вкус

Хју Фонг Срирача Лут Чили Сос Кечапот става прекрасно смел спин На Врвниот Кечап Од Црвено Злато со вкус

Please wait...