0
clear
  • Мизуно Самурај Г Бејзбол Фаќач Шлем, Големина Без Големина, Кардинал
  • -20%
  • -20%
Мизуно Самурај Г Бејзбол Фаќач Шлем, Големина Без Големина, Кардинал

Мизуно Самурај Г Бејзбол Фаќач Шлем, Големина Без Големина, Кардинал

DEN 3.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Нашата најпродавана серија опрема, Ние ги градиме Самураите Со висококвалитетни материјали направени за сериозниот фаќач кој бара перформанси. Стратешки систем за вентилација за удобност и дишење. 3 Слој ЕВА пена подлога. Силна челична врамена маска за максимална заштита и издржливост. Прилагодливата подлога за вилицата обезбедува контрола на влагата и меко чувство. Го исполнува стандардот NOCSAE.

Главните својства

Избор на купувачот

ШЛЕМОТ ЗА Вата XVT Од Евошиелд ви дава совршена комбинација на заштита и удобност Достапни во четири голе

Овој Штитник За Лице Од Серијата Мах одговара и на помладите и на шлемовите со Висока големина За шлемот

Please wait...