0
clear
  • Касио Женски Дигитален Спортски Часовник, Црн Сребрен LW200-1AV
  • -20%
  • -20%
Касио Женски Дигитален Спортски Часовник, Црн Сребрен LW200-1AV

Касио Женски Дигитален Спортски Часовник, Црн Сребрен LW200-1AV

DEN 319.84

Износ
Во форма достапна за нарачката

Касиос илуминатор дигитален часовник за жени е елегантен и спортски часовник со црна пластична смола, метална смола и голем дигитален временски дисплеј со стоперка и дневни и датумски функции. Водоотпорен на 165 стапки, Илуминаторот има и електро-луминисцентно позадинско осветлување што го прави совршен часовник за различни секојдневни и авантуристички поставки. Casio LW200 - 1av Кварц движење Заштитни минерални кристал штити часовник од гребнатини бравата затворач смола случај сива Бирање Црна смола бенд ден-датум-и-месец функции случај дијаметар : 34.6 милиметри Случај Дебелина : 11.8 милиметри Бенд ширина : 14 милиметри Вода отпорни на 165 нозе (50 М) 1 година производство гаранција Увезени. Водоотпорен Само, не е погоден За нуркање,пливање или туширање/капење. Не се препорачува потопување во вода. Дигитален Дисплеј. ПРЕДВОДЕНА светлина Со Последователен Сјај. Дневен аларм. Режими на мерење : изминато време, време на поделба, 1-2 пати на место. Автоматски календар (однапред програмиран до 2099 година). 12-/24-час формати.

Главните својства

Избор на купувачот

WR : 3 БАНКОМАТСлучај : 33 mmПол : Унисекс Случај Материјал : Нерѓосувачки Челик Ремен Материјал : SS Нараквиц

99, режими на мерење : нето време, тајмер за одбројување, мерна единица : 1секунда, опсег на внесување на од�

Часовникот Casio Mans Waveceptor WV58 A1a има куќиште со сребрена и црна смола со дебелина од 44мм и 11мм со функционалн

Прилагодлив ремен за смола обезбедува целодневна удобност На Часовникот Во Стилот На Нуркање На Жените

Касио зграда часовник колекција Соларна Енергија Соларната ќелија обезбедува енергија за работа Неоди

На Прв Погледсовршен секојдневен часовник за секој патник Со својата аналогна дигитална комбинација м�

Овој соларен атомски часовник е дизајниран со голема кутија и копчиња од нерѓосувачки челик за да созда

Едноставен и лесен за употреба дизајн, овој часовник За мажи Во Касио има квадратно бело бирање со раце �

PRTB50 YT комбинира црна јонска обложена (IP) лента со црно куќиште и лице Црното боење на овој модел ја подоб�

Кога станува збор за изборот на вашиот следен часовник, не се задоволувајте само со најубавите...

Стандардното Прашање никогаш не изгледаше толку добро! Идеален за надворешно и секојдневно носење, Ово�

Гентс касио види колекција Случај од нерѓосувачки челик Нерѓосувачки челик нараквица Црно бирање Прик�

Please wait...