0
clear
  • Санго Фернклиф Мешани Чинии За Мешање, Сет од 4
  • -20%
  • -20%
Санго Фернклиф Мешани Чинии За Мешање, Сет од 4

Санго Фернклиф Мешани Чинии За Мешање, Сет од 4

DEN 1.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Направете го времето поминато во кујната забавно и уште попријатно! Имајте најдобро време да ги подготвите вашите омилени јадења и рецепти со помош на овие стилски чинии за мешање. Санго Фернклиф Мешаните Чинии за Мешање е збир од четири чинии во различни големини за да ги направат подготовките за оброци забавни. Ќе уживате да го гледате овој прекрасен комплет чинии во кујната секој ден. Овие чинии можете да ги користите и за сервирање салати, супи и многу други јадења. Користете го секој ден или во посебни прилики. Комплетот е изработен со издржлива каменина која може да издржи секојдневна долгорочна употреба. За ваша погодност, секој сад доаѓа во различна големина за да одговара на сите ваши потреби за готвење и сервирање. За полесно складирање, можете исто така да ги натрупате или гнездите садовите кога ќе ги ставите настрана. Чиниите доаѓаат во екстра мали (17,5 мл), мали (34оз), средни (59оз) и големи (78оз) големини. Овој комплет е безбеден за микробранова печка и машина за миење садови. Санго Фернклиф Мешани Чинии За Мешање, Комплет од 4 16 парчиња прибор за јадење поставени за 4 лица. Комплетот вклучува 4 чинии за мешање во различни големини. Изработени од издржлива каменина. Машина за миење садови и микробранова печка-безбедно. Голем сад : 4.2 "(Ж) х 8.5 " (Ш); 78 мл. Среден сад : 4.25 "(Ж) х 7.5 " (Ш); 59 мл. Мал сад : 3,5" (Ж) х 6,1 " (Ш); 34 мл. Екстра-мал сад : 2,75" (Ж) х 5 " (Ш); 17,5 мл.

Главните својства

Избор на купувачот

Овој Сад За Мешање Стакло Пирекс е идеална алатка што треба да ја имате низ куќата за печење, готвење, ск�

Издржлив, цврст и страшен за сликање, сортирање и складирање Секое пакување содржи шест повеќенаменски

Големите рачки се дизајнирани за удобно држење при мешање, истурање и сервирање, а садовите се дизајнир�

Овој сад, со рачка и лесно истурање, е совршен за правење на вашите омилени тесто мерни линии на страната

спецификации : изработен од висококвалитетен материјал од нерѓосувачки челик, садот е против ' рѓа, не с

Подгответе се како професионалец, забавувајте се во кујната и одржувајте ги работите чисти и уредни во �

Гнездо 9 од Јосиф Јосиф е крајната колекција на практични прибор за заштеда на простор што се состои од у

Гурманските Домашни Производи нудат шарени, но сепак функционални кујнски додатоци за секојдневна упо�

Please wait...