0
clear
  • Aluminum Aluminum Aluminum Double Belt Crankshaft за големи блок Chevy со кратка пумпа за вода
  • -20%
  • -20%
Aluminum Aluminum Aluminum Double Belt Crankshaft за големи блок Chevy со кратка пумпа за вода

Aluminum Aluminum Aluminum Double Belt Crankshaft за големи блок Chevy со кратка пумпа за вода

DEN 1164.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Висок квалитет на коленестото вратило на коленестото вратило, алтернаторот и моторните макари се дизајнирани да помогнат во облекувањето на преградата на вашиот мотор. Сите наши макари се дизајнирани да работат во OE апликации со конфигурација на серпентина или V-појас. Сетот за високо квалитетни коленести вратила, алтернаторот и моторната макара се дизајнирани да помогнат во облекувањето на преградата на вашиот мотор. Сите наши макари се дизајнирани да работат во OE апликации и со конфигурација на серпентина во стилот на OE или V-појас. 2,25 во (57 мм) Колк-вратило макара Вудруф Клуч Компатибилен : Nofinish : Machined Material Користена : Алуминиумпак Содржина : 1 Стил на макара : Спектар мотор маглит Кититл : Specter SPE-4460 Crankshaft Mulchwewewewewe : 2,2 lb (1 kg)-1965-1968 Chorverolet Bel Air | || 1965-1968 Chevrolet Biscayne ||| 1967-1968 Chevrolet Camaro ||| 1966-1968 Chevrolet Caprice ||| 1966-1968 Chevrolet Chevelle ||| 1968 Chevrolet Chevy II ||| 1966-1968 Chovrolet el Camino ||| 1965-1968 Chevrolet Impala ||| 1966-1967 Chevrolet Malibu ||| 1968 GMC C15/C1500 Пикап ||| 1968 GMC C15/C1500 Suburban ||| 1968 GMC C25/C2500 пикап ||| 1968 GMC C25/C2500 Suburban | || 1968 GMC C35/C3500 Пикап ||| 1968 GMC K15/K1500 Пикап ||| 1968 GMC K15/K1500 Suburban ||| 1968 GMC K25/K2500 Пикап ||| 1968 GMC K25/K2500 Suburban || /K3500 Pickup|||1966-1968 Chevrolet Bel Air|||1966-1968 Chevrolet Biscayne|||1966-1968 Chevrolet Caprice|||1966-1968 Chevrolet Corvette|||1966-1968 Chevrolet Impala Engine pulleys come in a chrome или полирана завршница. Наменето за поставување на моторот OE. Изгледа одлично. Лесен за инсталирање.

Главните својства

Избор на купувачот

Специфичен производ на производот : Power Features : Со пакет Motor Custom : Nofit : Direct Fit Fitment Type : Directementoe Број : 15277680 PARTS Б

PRODUCT SPECIFICSQuantity Sold : Sold individually Interchange Part Number : 52575 F4010, TO1133126 Notes : Retainer Cover Replaces OE Number : 52575 F4010 Replaces Partslink Number : TO1133

Agility Auto Parts нуди целосна линија на автомобилски кондензатори кои опфаќаат над 95% од сите апликации за воз

PRODUCT SPECIFICSQuantity Sold : Sold individually Color / Finish : Textured Interchange Part Number : 71514 TLAA11, HO1147100 Replaces OE Number : 71514 TLAA11 Replaces Partslink Number : H

Со дихтунзи на Виктор Рајнц, можете да бидете сигурни дека добивате решенија за запечатување кои даваат

Повторно воспоставено од производството за да ги исполни најпрецизните стандарди за сигурни перформан

Scepter Marine, нашиот рекорд за иновации е добро заработен во морската индустрија Скептер одигра водечка уло�

Чаизот за столче на соништата е врвот на стилот и удобноста Лизгајте се назад и одморете се удобно во пр�

PRODUCT SPECIFICSQuantity Sold : Kit Interchange Part Number : 906962 Notes : Includes strut bearing, bolts, and nuts Warranty : 1year unlimitedmileage warranty Manufactured from top quality

Нашите вентили за чистење на канистер ги исполнуваат или надминуваат спецификациите на оригиналната о�

Кондензаторот Behr A / C Behr произведува OEеквивалентен кондензатор за директно вклопување A / C кој гарантира

Купувате делови со висок квалитет Сите наши делови се тестираат за квалитет и издржливост за американс�

Национал има изградено репутација како едно од најпочитуваните имиња во индустријата Ние понудивме пр�

Автоматските менувачи на менувачи на Американски менувачи нудат прилагодени менувачи на менувачи со у�

Оваа обвивка за вентилатор за ладење на моторот е дизајниран да одговара на вклопувањето и изгледот на �

PRODUCT SPECIFICSQuantity Sold : Sold individually Color / Finish : Primed Interchange Part Number : 7178080 J005 PK, SZ1004103 Replaces OE Number : 7178080 J005 PKReplaces Partslink Number

Директна замена на стариот или лош Лесен за инсталирање, нема комплицирани чекори и не се потребни комп�

Собранието на регулаторот на прозорецот Аисин изгради репутација во автомобилската индустрија за квал

Регулаторот на прозорецот URO Parts изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и занаетч�

【Широко користено】 одговара за повеќето автомобил, додава модерни елементи, што ја подобрува оценката

Специфичен производ на производот : Power Features : Со пакет Motor Custom : Nofit : Direct Fit Fitment Type : Directementoe Број на замена :

Со дихтунзи на Виктор Рајнц, можете да бидете сигурни дека добивате решенија за запечатување кои даваат

PRODUCT SPECIFICSFit : Direct Fit Fitment Type : Direct Replacement Quantity Sold : Sold individually Type : Serpentine belt Rib Count : 6 Effective Length : 87.79 in Top Width : 0.82 in...

Телеринг мотор термостат термостат заптивка tthe Elring Engine Thermostat Gatsurn е висококвалитетна замена на оригина�

Please wait...