0
clear
  • Експерт градинар на отворено во живо фабрика притаен phlo drummonds розов 2,5QT
  • -20%
  • -20%
Експерт градинар на отворено во живо фабрика притаен phlo drummonds розов 2,5QT

Експерт градинар на отворено во живо фабрика притаен phlo drummonds розов 2,5QT

DEN 519.68

Износ
Во форма достапна за нарачката

Creeping Phlox е атрактивен, северноамерикански прикриен прикрив, кој е целосно покриен со миризливи цвеќиња кога цвета во раната пролет. Цветовите на тапаните розови притаени phlox се светло розови. Притаен phlox расте висока околу 8 инчи и создава прекрасен тепих со боја што е совршен за предниот дел на границата или карпестите градини. И кога растението не е во цут, има светло зелено, зеленило слично на игла што додава текстура во вашата градина. Притаен phlox расте најдобро во целосна сонце или дел сенка и влажна, добро исцедена почва. Повеќегодишен (животен циклус трае повеќе од две години). Цветање (познато по нивните цвеќиња). Целосно сонце (6+ часа директна сончева светлина).

Главните својства

Избор на купувачот

Растенијата со повеќе бои за колони прават убав додаток во вашата домашна градина Овие растенија со пов

Ажурирајте ја вашата градина или декор на пејзаж со растението Фуксија Ова прилично годишно има прекра�

Виолетова витез од докажаните победници прикажува зачудувачки виолетови цути со жолто око Тој е толера

Please wait...