0
clear
  • Хејс 10 - Автоматски Менувач Flexplate Одговара изберете: 1991-CHEVROLET GMT-400, 1991 - CHEVROLET ПРИГРАДСКИ
  • -20%
  • -20%
Хејс 10 - Автоматски Менувач Flexplate Одговара изберете: 1991-CHEVROLET GMT-400, 1991 - CHEVROLET ПРИГРАДСКИ

Хејс 10 - Автоматски Менувач Flexplate Одговара изберете: 1991-CHEVROLET GMT-400, 1991 - CHEVROLET ПРИГРАДСКИ

DEN 0.33

Износ
Во форма достапна за нарачката

Компатибилен со 1991-1997 Chevrolet Gen-V Голем Блок, 168-заб, Надворешен Избалансиран;Конструиран од подебела од челична плоча за да го издржи стресот на конверторите со голема брзина на штанд и безбедно заварена прстенеста опрема со високи ВРТЕЖИ во МИНУТА со двојна шема на завртки за употреба Со Powerglide или Турбо-Хидроматскиот менувач Ги Исполнува спецификациите НА SFI 29.1 за трки хејс тешките флексибили За Мотори со високи перформанси и Конкуренција се Конструирани Од Подебела од челична плоча, Што Им Овозможува да Го Издржат стресот на конверторите на вртежен момент со висок штанд и моторите со високи вртежи во минута. Додека фабричките плочи имаат тенденција да пукаат околу центарот на коленестото вратило кога се казнуваат под висок вртежен момент и вртежи во МИНУТА, подебелиот Хејс флексибилен се справува со силата. Овие H. D. flexplates се испорачуваат со прстен опрема која е безбедно заварени во место и функција двојна завртка модели за употреба или Со Powerglide или Турбо-Хидроматски вртежен момент конвертор. Сите хејс тешки флексибили се позлатени со цинк-дихромат за да се спротивстават на корозијата и СЕ СЕРТИФИЦИРАНИ СПОРЕД спецификацијата 29.1.; С.Ф. И. 29.1 Сертифициран. 168 Заб Прстен Опрема. За Надворешна Рамнотежа Gen-V Голем Блок Chevy V8 мотори. Цинк Дихромат Позлатен. Одговара Изберете : 1991-1995 ШЕВРОЛЕТ ГМТ-400 8 Цил 7.4 Л 1991-1995 ШЕВРОЛЕТ ПРИГРАДСКИ 8 Цил 7.4 Л 1993 ГМЦ ПРИГРАДСКИ 8 Цил 7.4 Л 1991 ШЕВРОЛЕТ Р3500 8 Цил 7.4 Л 1991-1996 ШЕВРОЛЕТ Г30 8 Цил 7.4 Л 1991 шевролет в3500 8 ЦИЛ 7,4 л и повеќе - додадете Го Вашето Возило Во НАШИОТ ДОДАТОК За Вклопување ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Главните својства

Избор на купувачот

Конвертор на вртежен момент на Хејс Твистер; 32003600 вртежи во минута; 9,6 внатре Дија.; 10,75 ин 30 влезна вратил

8 L 1969,19711973 FORD MUSTANG 8 Cyl 5 Конверторот на вртежен момент на Трката 3 / 4 е првата серија што се носи на пазарот �

Хејс Твистер Целосна Трка Вртежен Момент Конвертор; 42005000 Вртежи во МИНУТА Штанд; 10 во диа.; 10.5 во Шема на �

Дизајниран да одговара на различни рачни менувачи Прилагодливиот дизајн обезбедува зголемено патувањ�

Please wait...