0
clear
  • Janeејн Иредејл Сјај време целосна покриеност Минерал ББ крем 1. Оз
  • -20%
  • -20%
Janeејн Иредејл Сјај време целосна покриеност Минерал ББ крем 1. Оз

Janeејн Иредејл Сјај време целосна покриеност Минерал ББ крем 1. Оз

DEN 545.44

Износ
Во форма достапна за нарачката

Скријте ги флеки, црвенило и брчки со кремот за целосна покриеност на Janeејн Иредејл. Оваа формула се заклучува во влага и има одлично покритие, прикривајќи ги повеќето несовршености со само неколку слоеви. Исто така, има заштита од сончање со широк спектар, која е отпорна на вода до 40 минути. Добијте рамномерен тон и негувајте го целото лице со овој минерален крем BB. Овој минерален крем BB со SPF е отпорен на вода до 40 минути и обезбедува заштита од сончање на широк спектар. „Линијата за шминка на Janeејн Иредејл е формулирана со чисти пигменти и микронизирани минерали што им даваат на овие природни козметика можност да ги покрие сите. Оваа линија не содржи талк што може да ја исуши кожата и нема масло што ќе ги заглави порите. Сите производи се ослободени од парфеми со алкохол вештачки бои и хемиски адитиви. Производите на Janeејн Иредејл се совршени за оние со чувствителни состојби на кожата, како што се акни и розацеја.

Главните својства

Избор на купувачот

Тие велат дека очите на една личност се прозорец до душата, па облечете го вашиот комплет за сенка на очи

Please wait...