0
clear
  • Луксузни 8. Картон, лб. Форуми Сина, 500 Пакет
  • -20%
  • -20%
Луксузни 8. Картон, лб. Форуми Сина, 500 Пакет

Луксузни 8. Картон, лб. Форуми Сина, 500 Пакет

DEN 167.84

Износ
Во форма достапна за нарачката

Тежината и издржливоста на овој картон го прават совршен за создавање визит-картички, слоевити картички и покани или за мешана медиумска апликација и разни уметнички цели. Идеален за бодување и преклопување или намалување на сопствени големини. Тешка категорија 8 1/2 х 11 Картон. Пакет од 500. Боја-Форуми Сина. Одличен додаток на вашите страници со бележници и сите други проекти на кои можеби работите!.

Главните својства

Избор на купувачот

Кога ви треба сигурен и цврст картон, не гледајте подалеку од Џем Хартија И Плик Премиум Картон За Харти�

Автентична Колекција Подлога за Пакети за Забава 6"х 6" Двострани картони, 2 листови секој од 12 дизајни ко�

Урбан Шик Двострани Картони 12 "X12" Здраво Љубов Американски ЗанаетиНие R Меморија Чуварисовршен додаток

Базил Картон е совршен за сите ваши потреби за бележници Базил Картон, 12" х 12" : картон големина : 12 "х 12" Ки�

Метални метални метални 12 x 12 (12 "x 12 ") и е совршено за печатење, копирање, занаетчиство и разни деловни пот

Cardstock 11 x 17 во 105lbvista Metallic е картон во сјајна, светло сина боја со бисер Huethe 105lb Stock и издржливост на овој вис

Diecuts со giewthe coral couture cardstock магацинот Овој пакет содржи една подлога за хартија од 12x12 инчи со четириесет и

Хартијата Doodlebug 12 "x 12 " е целосна линија на светло обоени трудови со едноставни до украсни дизајни...

Корединации Картон Виолетова Величественост Дарис Јадра Картон, 20 пк : овој пакет содржи 20 листови од 12"

Бобуни Двојна Точка Гроздобер Двострана Картонка 12 "X12" Боровинка БО ЗАЈАЧЕГроздобер Колекција овој па

Овие тематски картички се одличен додаток на проектите за живот на проектот Картички со теми за живот, 60

Име на боја : Каки Опис на бојата : Класична Каки Зелена Со кафеав подтон (опис на бојата што го нуди тимо�

краток опис не е достапен Шимел Малку По Малку Двостран Картон 12 "Х12" Сјај Светли Американски ЗанаетиШи�

Петал Лејн Двострана Картонка 12"X12" Петал Лејн Двострана Картонка 12"X12"Фантастично Бо ЗајачеЛивче Лејн Д�

Пергамент КартонИзбраниПисмо8 1 / 2 "х 11" 65 фунти Основа Тежина 100 / Пакет Одржлива Шумарска Иницијатива

Совршено е за калиграфија, украсни украси и остро преклопување Купете го овој прекрасен, тежок картон д�

Елизабет ЗанаетПреку Картон Со Шема На Леќи Совршен додаток на секој проект за изработка на хартија! Ов�

Антрацитни метални мелни 12 x 12 мерки на картони (12 "x 12 ") и се совршени за печатење, копирање, занаетчиство

Тежината и издржливоста на овој картон го прават совршен за создавање визиткартички, слоевити картички

Хартиени Акценти Картонските Пакувања се одлични за гумено печат, бележење и правење картички...

Базил Картон е совршен за сите ваши потреби за бележници Базил Картон, 12" х 12" : картон големина : 12 "х 12"...

Најавете го вашиот настан користејќи класична покана во стилот на портата во Boardwalk Blue! Акциите се постиг

11 x 17 картони во 111lb Misty Rose Metallic Sirio Pearl е сјајна мека розова боја со мазна завршница Тежината и издржливос�

Совршени додатоци на вашите картички, бележници и други занаети од хартија! Овој пакет од 12х12 инчи содрж

Отворете нов свет на можности за дизајн кога ќе ги користите Овие Графички 45 Портрет На Дама Ефемера Кар

Совршен додаток на вашите картички, бележници и други занаети од хартија! Овој пакет содржи 36 12х12 инчни �

Џем Хартија И Плик Кафеава Рециклирана Пергаментна Хартија е токму она што ви треба за вашиот следен пр�

Ова е совршен почеток на вашите проекти за бележење книги и многу повеќе Едноставни Приказни Комплет За

Магацинот за хартија „Кралска градина“ од страна на Die Cuts со преглед на оптоварувањето на тонови на нак

Paperо Парк ХартијаЏунгла Сафари Двострана Хартија Рампа Идеални додатоци за сите ваши проекти за израбо�

Please wait...