0
clear
  • Винзор и Њутн Винтон Боја На Масло, 200мл, Вермилион Сина
  • -20%
  • -20%
Винзор и Њутн Винтон Боја На Масло, 200мл, Вермилион Сина

Винзор и Њутн Винтон Боја На Масло, 200мл, Вермилион Сина

DEN 2.33

Износ
Во форма достапна за нарачката

Светла и убава, оваа маслена боја е внимателно направена за да го извади најдоброто од секој пигмент, произведувајќи смели и живописни уметнички дела. Идеален за професионални уметници, како и студенти, се одликува со добра покриеност и јачина на нијансирање. Цевката има широк отвор на вратот и капаче за лесно држење. Живописна, путер боја. Постојан.

Главните својства

Избор на купувачот

Идеален за енкаустика, овој пигментен стап е маслена боја произведена со доволно восок за бојата да се о

Секоја серија од оваа боја е направена рачно, со најголем интегритет и внимание на деталите Оваа маслен�

Оваа Боја На Масло На Уметниците Холбајн содржи внимателно избрани пигменти кои се мелат до десет пати,

Оваа Боја На Масло На Уметниците Холбајн содржи внимателно избрани пигменти кои се мелат до десет пати,

Маслена Боја На Уметниците сенелие, Цевка од 40 мл, Смарагдно Зелена С2 Оваа маслена боја на врвните уметн

Овој емајл со висок сјај на база на масло е за внатрешна и надворешна употреба на метали, дрво и стакло...

1 Шут Букви Емајл, Пинта, Коралова емајл со висок сјај на база на масло е за внатрешна и надворешна употре

Оваа боја на масло содржи внимателно избрани пигменти мелени во рафинирано ленено масло Уживајте во ви�

Алкидни маслени бои со претрупан работни својства Не се користат прељубници така што секоја боја ги зад

Путер и живописен, оваа боја е направена само од најдобрите пигменти Винзор & Њутн Маслената Боја на Уме�

Please wait...