0
clear
  • Осамен На Дното
  • -20%
  • -20%
Осамен На Дното

Осамен На Дното

DEN 258.72

Износ
Во форма достапна за нарачката

пишував толку многу што едноставно не можев да поднесам да се разделам со ниту една од песните-сите тие беа значајни за мене од една или друга причина,објаснува Вилијамс.Рејчел Вилијамс : Осамена На Дното На Рејчел вилијамс и се допаѓа нејзината кантри музика со дарежливи помошта на бавните горилници, големите рок куки и Cityамот и блузот одгледани Во Моторниот Град. Но попрво би го ставил сето тоа на линија потоа држете се назад и бидете несигурни. цитат; ова ново ЦД само некако ме следи низ некои од разочарувањата што ги доживував во врските и мојата кариера, вели вилијамс. Првиот албум, јас во основа отидов таму и ја направив мојата работа, ги пеев моите води,направив некои вокали во позадина, а потоа се вратив во Мичиген, цитира таа.Пишувањето Песни е релативно нов додаток на дваесет и едногодишните уметници веќе застрашувачки арсенал. чувствував дека единствениот начин да добијам вистинска претстава за тоа кој сум во моментов и музиката што ја правам овие денови беше да ги вклучам сите. едноставно не можев да најдам ништо што го тепаше она што го пишував во тоа време. Само неколку години наназад таа се потпираше на другите за материјал (нејзиното деби, првиот Ден Од Вистината ја прикажа нејзината прва ко-напишана, Добредојдовте Во Лавкот;), но таа напиша или ко-напиша дванаесет од шеснаесетте песни На Осамени. цитат; со овој албум сакав да бидам целосно вклучен во се што се случува. се чувствувам како да пишувам откако пеев. Тоа е многу страшно, ранливо место да се биде. Јас секогаш им кажувам на луѓето, никогаш не ми го кршам срцето, бидејќи ќе го слушнете во песна во одреден момент по патот.цитат; има многу темни песни овде, цитат; додава таа. Никогаш не мислев дека ќе можам да пишувам колку што имам и песните да се спротивстават на работите што ни ги поставуваа други текстописци,вели таа.

Главните својства

Избор на купувачот

2019 ослободување Брантли Гилберт направи огромен вид на земја која ги консолидира аутсајдерите, оддалеч

Верзија за затемнување 2022 ослободување Вклучува фотокнига + преклопен постер + фотокард + обележувач + н�

Како и неговиот херој Хенк Вилијамс, Чарли Прајд беше кантри пејач подеднакво дома во светите и секулар�

2014 издание, софомор албум Од Поппејачот / текстописец На СПИСАНИЈА ИЛИ РОМАНИ, Anи Грамер го зајакнува св�

Сосема новиот кантри албум на кери Андервуд, Тексас И Кристали, ќе биде објавен на 10 јуни 2022 година...

Ова е многу добро испланиран датум без бавни моменти Хас и Халахан најдоа рамнотежа и заедница еден со д

КАКО ШТО БЕШЕ ВО 69. Овој 8цдсет ја прикажува секоја постоечка снимка од бак Овенс последните години со Ка

Кевин Елиот ја следи својата љубов кон музиката во мноштво насоки повеќе од триесет години Покрај тоа ш�

Деби албум од 2010 година од експерименталното Поп дуо Албумот пренесува тајни преку намерно погрешно по�

Сертифицирана тројна платина ОД РИАА Насекаде, четвртиот албум На Тим Мекгро, го наоѓа вокалистот во ма�

Враќање Засекогаш е џез фузија група основана и предводена од пијанист Чик Кореа Преку своето постоење,

Колекција од 2014 година од рс но, не целиот репертоар беше Всушност Земја СПРОТИВНО НА ТОА, ВЉУБЕНИТЕ РАЦ�

Колекцијата На Хитови Акапела Во Земјата ги зема најпопуларните светски хитови од жанрот кантри музика

Please wait...