0
clear
  • АУДИО-Техника АТ2005УСБ Кардиоид Динамичен РАЧЕН УСБ Микрофон
  • -20%
  • -20%
АУДИО-Техника АТ2005УСБ Кардиоид Динамичен РАЧЕН УСБ Микрофон

АУДИО-Техника АТ2005УСБ Кардиоид Динамичен РАЧЕН УСБ Микрофон

DEN 703.84

Износ
Во форма достапна за нарачката

Аудио-Техниката AT2005 USB Рачен Динамичен Микрофон е usb / XLR сенаменски микрофон дизајниран да ве однесе од сцената до студиото и пошироко. Овој солиден рачен микрофон нуди два излеза, USB излез за дигитално снимање и XLR излез што се поврзува со конвенционалниот влез на микрофонот на звучниот систем за употреба во перформансите во живо. Микрофонот AT2005 USB се приклучува директно во USB-портата на вашиот компјутер и функционира беспрекорно со вашиот омилен софтвер за снимање. AT2005 USB нуди и квалитетен аналогно-дигитален конвертор за одлична верност и излез на слушалки со контрола на нивото за следење без звучно одложување. Нејзиниот кардиоиден поларен модел го намалува пикап на несакани звуци од страните и задниот дел. Рачен динамичен микрофон СО USB дигитален излез и XLR аналоген излез. Мазен, продолжен одговор на фреквенцијата идеално прилагоден за подкастинг, снимање домашно студио, снимање на терен, глас и употреба на сцена. Вградениот приклучок за слушалки ви овозможува директно да го следите излезот на вашиот микрофон без звучно одложување. Прилагодете ја јачината на звукот на слушалките со лесни за употреба контроли на дното на микрофонот. Висококвалитетен конвертор НА РЕКЛАМИ со 16 Битна стапка на земање примероци од 44,1/48 k Hz. Компатибилен Со Виндоус И Мек. Дијафрагмата со мала маса обезбедува одличен одговор на фреквенцијата. Статив биро стојат со преклопни нозе за безбедна и лесно пренослива употреба на маса. Стегачот со навој безбедно се прицврстува на испорачаниот статив или на конвенционалниот држач за микрофон. ВКЛУЧЕНИ USB и XLR кабли. Издржлива метална конструкција за долготрајни перформанси. Функции за вклучување/исклучување на прекинувачот и ЗА УСБ и за аналогно работење.

Главните својства

Избор на купувачот

Цврста Машка Секојдневна Јакна Машка Зимска Геометриска Печатена Џебна Јакна Со Џеб Со Долги Ракави Џе�

Овој регулатор на прозорецот за замена е прецизно дизајниран и опширно тестиран за да одговара на точно

Викерман 4.5 'х 47" Камас Фрејзер Ела Вештачка Елка со 750 Топло Бели Нисконапонски 3ММ ЛЕД Светла и 1599 Пе / Пв�

Дизни Пиксар Автомобили Момчиња Со две црвени светла Патики Ременот за кука и јамка овозможува прилаго�

Големината Е Кинеска Големина, можете да изберете поголема големина за да ја носите полесно и поудобно..

ТрансДапт ТРАНС МНТ С10 БЛЗ СО / ТХ400 Поли Пренос Вкрстен Пренос На Камиони Вкрстени Членови На Пренос На

Големина : С САД : 4 ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : 8 ЕУ : 34 Биста : 88см / 34.65" Должина : 65см / 25.59" Големина : М САД : 6 ВЕЛИКА Б�

Богатствата на каролина Bb6085cnl Велигденски Јајца Ших Цу Сребрена Бела Керамичка Ноќна Светлина, 6x4x3", раз�

Метални огради платформа и скали на резервоарот автомобил (8) О36 Закривени Делови За Брза Патека...

Опуштете се и возете се во стилското зајдисонце Со Мебелот За Тркалезен Рид Масачо Кадифе Прилагодлива

Ова Слатко Мало Куче Врамена Ѕидна Уметност е врвен квалитет На Печатење На Giclee На Архивска Хартија Со в

Изработен е од висококвалитетен материјал, кој го одржува вашето тело во состојба на целосна релаксаци�

Големина : 6 стапки Л х 4 стапки Ш; Боите и дезените може да варираат бидејќи се направени на големо и не се

Уметник : Ен Таволетсубјект : Животински Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана В�

Подмолните Лигавчиња За Пријатели се одличен сет на вредносни лигавчиња кои се оптимални за апсорпција

Султра Е Бомбата Виткање Железо ќе ја промени вашата коса, вашата рутина за убавина и вашиот живот Се од�

Леново Најновиот Idea Pad 3 17.3" HD+ Лаптоп, Intel 4Core i51035 G1, 8 GB RAM DDR4 256 GB M 2 NVMe SSD, Intel UHD Графика, Wi Fi, HDMI, Веб Камера, Windo

100 проценти рециклирани џебови на датотеки управуваат со гломазни записи Засилувањето со превртување Н

Одлична торба доволно џебови за да ја држам мојата пренослива електроника (ПДА, Сони Мило, XM My Fi, Sony PSP) " cu

58" ПОЛОВИНАТА : 7578СМ / 29.01" ПОЛОВИНАТА : 7174СМ / 27.71" колк : 99102см / 38 Препорачуваме Со Ладна Вода Не Користете б

Бела Кујна Пешкир Сет од 2 кој раса специфични шведски Vallhund уметнички дела Прославете Го Божиќ со Оваа Б�

Националниот има изградено репутација како едно од најпочитуваните имиња во индустријата Ние нудиме п�

Елегантен апстрактен дизајн во тренд се вклопува во секој декор работа, домашна и училишна употреба...

Каролини Богатства HMHE0007 PW1216 Англиски Сетер Од Мајкл Херинг Платно Ткаенина Декоративна Перница, 12h x16 W, �

Ова црево за напојување со вбризгување гориво за замена е направено за безбедно пренесување на горивот�

Навистина уживам во прекрасниот начин на кој пигментите се мешаат и комуницираат на острата бела харти�

Тестостеронот е машки полов хормон кој игра клучна улога во одржувањето на машките карактеристики...

Дизајниран со висок пораст, цврсто вклопување и слаби нозе, овој пар на levi ' s® 720 Високи Супер Слаби Фарме

Please wait...