0
clear
  • Заштитен знак Ликовна Уметност Црно Куче Плива Платнена Уметност Од Рајан Фаулер
  • -20%
  • -20%
Заштитен знак Ликовна Уметност Црно Куче Плива Платнена Уметност Од Рајан Фаулер

Заштитен знак Ликовна Уметност Црно Куче Плива Платнена Уметност Од Рајан Фаулер

DEN 508.96

Износ
Во форма достапна за нарачката

Уметник : Рајан Фаулерсубјект : Животински Стил : Скандинавски Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има црна лабораторија за пливање која ги гледа вилинските коњчиња како лебдат погоре. Истакнати Бои : Бела, Сива, Зелена, Тен, Црна Рајан Фаулер е илустратор и графичар со седиште во чикаго и Мидлбери, Вермонт. Рајан го доби СВОЕТО МНР Од Факултетот За Дизајн На Род Ајленд каде студираше фотографија. Неговиот уметнички процес беше информиран од неговата студија за фотографија и методи за фотографско печатење, и во темната соба и на компјутерот. Рајан користи хибрид од традиционални и модерни техники користејќи цртежи, слики и алатки за илустрација базирани на компјутер. Рајан опфаќа различни теми со својата работа, вклучувајќи животни, пејзажи, детска уметност, типографија и графички дизајн. Неговата работа е инспирирана од природата, рекламниот дизајн и иконографијата На Нова Англија и Северозападниот Дел на Пацификот. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. црна лабораторија за пливање гледајќи ги вилинските коњчиња како лебдат погоре.

Главните својства

Избор на купувачот

Боемски Оган Опал Ѓердан За Жени Сребрена Боја Сина Бела Зелена Со Големи Приврзоци Од Желкаситем id : Fk011

Прекрасен дизајн на палма и океан За патувања За одмор На Кауаи Хаваи Инктастик Кауаи Хаваи Тропски Одм�

[Пакетот вклучува] хавајска Кошула Од 1 Парче (Може да се избере Големина / Дезен) [Карактеристики На Прои�

АртиксМашка Маица Краток Ракав, До Машка Големина 5 XL Охајо Мапменс Краток Ракав Маица 5.3 мл. / yd2 (САД) 8.8 м

ЗА ДА НИ ДАДЕТЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ВАШАТА НАРАЧКА : ОТКАКО ЌЕ ЗАВРШИ КУПУВАЊЕТО, ВЕ МОЛИМЕ ОДЕТЕ НА СЛЕДНОВО :

Оваа прекрасна Уметност На Платно Пристаниште И Мост е отпечатена со користење на најквалитетно мастил

Овој Тренд Меѓународен Марвел СТРИП ТВЈапонски СпајдерменТакуја Јамаширо Ѕиден Постер е дизајниран со

Aisin моќ прозорец регулатор собранието изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и из

Совршен За Божиќ, Ден На Таткото За Тато, Ден На Мајката за Мама, идеја за подарок за пријателите, совршен

Добредојдовте во нашата продавница! Ние сме специјализирани за домашен текстил многу години Ние придон

Користен hp Elite Desk 800 G3 кула (TWR) компјутер напојуван Од Intel Core i56500 @ 3.20 GHz (6та генерација) ПРОЦЕСОР СО 32 GB DDR4 RAM

За жал, модерен поглед на уметноста на дрвениот ѕид Некогаш обично ѕидно уметничко парче пронајдено сам

Деловите на форд се оригиналната опрема за возилата на Форд и помагаат да се вратат перформансите и сиг�

Ди Зи го користи овој процес првенствено на тркачки тркала, но може да се користи на неколку видови прои�

Каролини Богатства BB5336 JMAT Грбавиот Кит Затворен Или Надворешен Мат 24x36, 36 "L x 24" W, разнобоен Оваа Внатрешн

Опис : тоа е држачот за лак за коса што изгледа слатко и привлечно со боја на виножито, мали памучни топчи

Подвлеченото Печатење НА Постер ЗА Вино III Од Вероник Шарон (10 x 20) ќе направи совршен додаток на вашиот д�

Please wait...