0
clear
  • ИРИДИУМ I Свеќичка UR45I ЗА ПОНТИЈАК SUNBIRD 1977-3,8 L 231
  • -20%
  • -20%
ИРИДИУМ I Свеќичка UR45I ЗА ПОНТИЈАК SUNBIRD 1977-3,8 L 231

ИРИДИУМ I Свеќичка UR45I ЗА ПОНТИЈАК SUNBIRD 1977-3,8 L 231

DEN 2.67

Износ
Во форма достапна за нарачката

Нгк иридиум IX свеќичките имаат ултра фина централна електрода која е дизајнирана доволно густа за да обезбеди максимална издржливост и век на траење на свеќичките-и доволно тенка за да создаде точна и конзистентна искра. Тие претставуваат крајна еволуција на технологијата и перформансите на свеќичката. Иридиумот е најтешкиот метал што се користи во свеќичките денес-шест пати потежок од платината. Ова им овозможи на инженерите НА НГК да го намалат барањето за напон за искра. Шорти Свеќичка : Не. Отпорник : Да. Производителот Топлина Опсег : 4. Материјал На Врвот На Електродата : Иридиум. Електрода Основни Материјал : Бакар. Тип На Изолатор : Проектиран. Големина На Конецот На Свеќичката : 14мм. Свеќичка Достигне : 0.460 во. Стил На Седиште Со Свеќичка : Заострено. Клуч Дијаметар : 5/8 во. Количина На Лента За Земја : Една. Мотор V6, Големина На Моторот 3,8 L/231. Семејство на мотори ГМ В6. Фината жичана иридиумска централна електрода обезбедува висока издржливост и постојано стабилна искра. Легурата на иридиум има исклучително висока точка на топење, совршена за денешните мотори со високи перформанси. Продадени Во 6 Пакет.

Главните својства

Избор на купувачот

Стилското складирање е задолжително во вашиот дом Содржете го вашиот хаос и организирајте го остатокот

КОМПАТИБИЛНОСТКомпатибилна со СИТЕ USB генерации (USB 1 Некомпатибилни со Qualcomm КК и други (НЕ USBАко Испорак�

Женски Дуксер Со Патент Женски Срцев Принт Во Готски Стил Дуксери Со Долги Ракави Качулка Со Пуловер Же�

Хадсон бебе rashguard сет има појавување на rashguard и дното поставени во забавни бои и отпечатоци...

ГРОМЕТ ВРВ ЗА ЗАКАЧУВАЊЕ : овие два панели за завеси имаат осум (8) мат сребрени громови по панел за завес�

Големина : синџир 21.25"+2.4 " продолжување Класификација : Љубовен Приврзок Ѓердан Карактеристика : не само

Торбичка За Торбичка За Моливи Со голем Капацитет Канцеларија За Студентски Платно Канцелариски Матер�

Thermaltake е воодушевен што ја прикажува најновата линија на Производи TT Premium _ Серијата Ниво 20 која одбележу

Сосема нов модел на автомобил со диекаст од 1 / 64 скала На Прајмер За Приколки Од Гуска, Греј умре модел ав

Sw Со Lk Цилиндар Секој Прекинувач За Палење Со Цилиндар За Заклучување е замена ЗА ое со директно вклопув

Овие Трендови Меѓународни Војна На Ѕвездите : СагаДарт Вејдер Маска Блиску До Ѕидниот Постер е дизајнир

Дали вашето малечко е младиот и надежен љубител на животни? Ако е така, тогаш колекцијата Багимален Прес

Женски Секојдневен Маица Печатени Краток Ракав Круг Вратот Пуловер Блуза Блузакарактеристики : Каракт�

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ : Шарм Шеќер Тато Млеко Крамел Лижавчиња 24 Пукања / Кутија Вкусно млеко ка

Каролини Богатства CK7554 PW1216 Црн Тен Дакел Во Када Платно Ткаенина Декоративна Перница, 12 H x16 W, разнобоен �

Бидете креативни со Оваа Колекција Комплет За Перничиња Со Игла Со Печат Тоа го прави забавен избор за п

Фиа Ад 1617 ТАКОМА СП ЗАДЕН 40 / 60 КАПАК НА СЕДИШТЕТО Заштитник На Седиштето На Седиштето Прилагодено Покри�

Каролини Богатства 10172 PW1414 Њу Орлеанс Пива И Зачини Декоративни Платно Ткаенина Перница 1017, 14 Hx14 W, Њу Орл

Please wait...