0
clear
  • Трговска марка ликовна уметност 'Pivoine de printemps sq' Canvas Art by Sue Schlabach
  • -20%
  • -20%
Трговска марка ликовна уметност 'Pivoine de printemps sq' Canvas Art by Sue Schlabach

Трговска марка ликовна уметност 'Pivoine de printemps sq' Canvas Art by Sue Schlabach

DEN 2601.60

Износ
Во форма достапна за нарачката

Нејзината loveубов кон уметноста започна како дете во југоисточна Пенсилванија, каде што порасна во куќа исполнета со референци за ботаника, кули книги, антички јоргани и скокање и токинг на многу часовници на наследство. Уметноста на Сју вклучува насликани дела во акрилици и масла, мултимедијален колаж и фотографски колаж. На такво место, вие само ќе започнете да ги правите работите, и со тоа започнавте доживотна опсесија. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. - Изразот „Pivoine de printemps“ над розово божур на исушено дрво. Нејзината loveубов кон уметноста започна како дете во југоисточна Пенсилванија, каде што порасна во куќа исполнета со референци за ботаника, кули книги, антички јоргани и скокање и токинг на многу часовници на наследство. На такво место, вие само ќе започнете да ги правите работите, и со тоа започнавте доживотна опсесија. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Уметноста на Сју вклучува насликани дела во акрилици и масла, мултимедијален колаж и фотографски колаж. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сју Шлабах работеше за „Диви Епл“ како дизајнер, уметнички директор и уметник веќе 15 години.

Главните својства

Избор на купувачот

Pompeii3 фино накит рака направена од Pompeii3 во нашата фабрика во САД POMPEII3 претставува најдобро знаење во инд

Карактеристики : Класичен пикап за звук за класична гитара, народна гитара, укулеле, виолина, кајон и др�

Големина : 33см x 40 см () Класификација : торба, случајна, шопинг, платно за платно : квалитет полиестерсимпл

Спецификации : Чувајте се топло и заштитете ги нозете Солидна боја, лесно да се совпаднат со вашите бага�

77 '' Должина : 70cm / 27.59' 'Должина : 67 CM / 26 Облечете се за хеланки, хулахопки или лежење со палто, јакни, фармер�

Парчето на Флорида корени е совршено парче за секој дом на Флорида или како подарок за некој кој е домаш�

Гилда Џозеф Калеја Глен Форд 1946 Фото Печатење (28 х 22) ќе направи совршен додаток на вашиот дом или канцел�

Оваа покривка за складирање се користи за заштита на вашиот скутер од оштетување на сончевата светлина.

Ние нудиме ограничена гаранција за живот за сите артикли, кои опфаќаат оштетени, обезцветени или облачн

Карактеристики на лесна лесна мешавина од раглан Zip Hoodie6.5 мл., 52 / 48 мешавина од памук / полиестер, 32 сингло

Погодни за пролет, лето, есен, зима Погодно за сите сезони ✿ Black Strighty фустани панталони за жени црни фуст�

Долги ракави, вратот на екипажот, права полите, повлечете го затворањето, беспрекорен изглед, удобно вкл

Обичен стил : модерен и обичен стил, овој сет на костуми е погоден за повеќето прилики во животот, и може �

Име на артикалот : Pajamas Set Material : Satin Style : Casumentender : Womensize Type : Regulle Season : Summerneck Type : VNecksleeve Тип : Должина без рака�

Материјал : Примарна Чистота : 14 Kfinish : Poliredstone Type_1 : Симулирана Czstone Type_2 : Swiss Simulation Blue Topazstone Color_1 : Whitestone Color_2

Нашите килими со супермеки облачни области на облак од фланели од Ahgly мешавина се направени со луксузна

Повод : Овој тренинг за жени поставува активен ромпер подготвен за перформанси, кој работи Romper For Women е со

Тетка ми ја сака симпатична панда за новороденче Нашето унисекс едно парче бебешки каросерија прават о�

Please wait...