0
clear
  • Заштитен знак Ликовна Уметност Вози го Бранот Платнена Уметност Од Алета Пипин
  • -20%
  • -20%
Заштитен знак Ликовна Уметност Вози го Бранот Платнена Уметност Од Алета Пипин

Заштитен знак Ликовна Уметност Вози го Бранот Платнена Уметност Од Алета Пипин

DEN 2601.60

Износ
Во форма достапна за нарачката

Уметник : Алета Пипинсубјект : Апстрактен Стил : Задебелен И Еклектичен Модерен Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија има апстрактна сина сцена со жолти линии што минуваат низ неа.Од 2003 Година, Алета Пипин, апстрактен уметник, продолжи да го истражува и преоценува своето уметничко патување. Со апстракција како возило, таа продолжува да ја проучува бојата, длабочината, движењето и енергијата за кои се забележани нејзините апстрактни слики. Создавањето е она што го мотивира Пипин. Додека била тинејџерка цртала фигури и создавала постери за училиште. Тогаш нејзините креации ја одведоа во друга насока : брак, деца и работа. Желбата за создавање живееше инспирирајќи Ја Пипин да отвори сопствен бизнис во 1984 година. Тој бизнис на крајот ја направи листата на 50-те најголеми бизниси во сопственост на жени во Хјустон. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. апстрактна сина сцена со жолти линии што минуваат низ неа.

Главните својства

Избор на купувачот

Ви благодариме за вашиот обичај.Грижата за клиентите е наш главен приоритет.Понудата е предмет на доста

Земете го Овој 7 ММ Engер Сече Моисанит Пасијанс Ангажман Прстен за вашата дама и да ја направат денот пов�

Томи бахама за Неа од Томи Бахама Е Цветен Овошен Гурмански мирис за жени Ова е нов мирис Томи бахама За �

Овој Тренд Меѓународен Никелодеон Тинејџерски Мутант Нинџа Желки Соберете Ѕид Постер е дизајниран со �

Голи ЕкоНапред Rpet Deli Контејнер lidspremium капаци се Тип На Контејнер за храна : Извршување; Материјал(И) : Пол

Оклахома Ленд раш 1893 Номестед Барателите Брзаат Во Чироки Стрип Оклахома Територија на 16 септември 1893 Н

Компатибилен Со Acura / Integra, 1.8 L VTEC, Црна јакна;Инженер од внатре кон надвор, 8.5 нуди се што некогаш сте сакал

Изработени од висококвалитетна ткаенина.Само Знамето, Без Бандера.Се одликува со ракав на врвот за вмет

Од комплетни комплети алатки до практични инструменти, при рака има разновиден асортиман, подготвен да

Машки Костум Јакна 2 Парче Костум Бизнис Свадба Партија Јакна Елек И Панталони Палта Сезона : Пролет, Aut...

Канзас Силуета Мандала Женски Плус Големина Маица, совршен роденденски подарок за оние родени и израсн�

Шахија Зелените Маслинки се совршено кисела во вода, сол, оцет и масло Тие се едноставни, но сепак вкусни

Надеж Колаж 1 Печатење На Постер Од Маркус Прајм (36 х 24) ќе направи совршен додаток на вашиот дом или канц�

?Сетот за рождество 13 во затворен простор е изработен од материјал од смола, рачно изработен и извонредн

Посакајте семејство и пријатели многу среќен роденден и одлична година напред со празнична роденденск�

Пол : Женски Информации за производот : .Летен Женски Резервоар Блузи У Вратот Обични Течни Кошули Без Ра

Ткаенината за брзо сушење може да се одржува удобна во текот на целиот ден Ребрестата ткаенина што се ко

RMSWT10 ви дава можност да ги монтирате вашите sonicwall десктоп апарати во решетка 19" Решетката е прилагодена с

Изработени од ткаенина, лесни меки и удобни Нашата облека е дизајнирана за Азиска фигура, што значи да б�

Лесна пп школка за заштита Подлога обложена со пена за удобност Преден ремен систем за затворање Дизајн

5.6 cttw Оригинален Син Сафир Родиум Позлатен Сребрен Тресок Нараквица Подарок Кутија : Овој Сребрен Удар Е

табелата со генерички големини не е нашата големина Ако пакетот е изгубен, ние ќе ви испратиме нов пакет

Спецификација Име на ставка : врвот на камизолата Боја : бела Големина : С, М, Л, ХЛ Материјал : полиестер Р�

Свесност за менталното Здравје Храбар и Силен Ползавец За Новороденчиња, со зелени срца и стрели...

Денот на вљубените нараквица празна плетенка во форма на срце црвено јаже двојка нараквица љубов споју�

Големина : 5,9 см / 2,3 инчен дијаметаркласификација : Магнет, Копче, Додатоцикарактеристика : дизајн поддр

Please wait...