0
clear
  • Трговска марка ликовна уметност „Гроус на крилото“ платно уметност од Вилхелм Гобел
  • -20%
  • -20%
Трговска марка ликовна уметност „Гроус на крилото“ платно уметност од Вилхелм Гобел

Трговска марка ликовна уметност „Гроус на крилото“ платно уметност од Вилхелм Гобел

DEN 618.40

Износ
Во форма достапна за нарачката

Уметник : Вилхелм Гобелсубјект : животни Стил : Природна модерна Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има разголена гранка во лет. Роден во 1960 година во Brу Бранзвик, Newу Jerseyерси, Вилхелм. Гобел е национален познат уметник за диви животни. Дипломирал на колеџ Итака во Итака Newујорк, Гобел доби диплома по биологија. Тој направи животна студија за анатомија на птици и направи патувања на терен низ Канада, САД и Западни Инди за да го проучуваат дивиот свет. Неговите слики се прикажани во многу публикации, вклучително и живот на отворено, Национален животински свет, Birdchers Digest, спортски класици и списание за животински свет за да именуваме неколку. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Вилхелм Гобел 'Група на крилото „Канвас уметност.

Главните својства

Избор на купувачот

Богатствата на Каролина BB8623 CNL Бебе Девојка Месечината Керамички Ноќно Светло, 6x4x3", разнобојни Оваа Кер�

Muk luks® Чизмите На Келси се шик пресврт на есенска и зимска класика! Повлечете ги овие високи чизми со трк�

Изработени од 100 проценти полипропилен и машински изработени, овие луксузни теписи ќе донесат гламур во

Дел од нашата колекција Оригинали На Ханес, овие меки, лесни женски шорцеви ќе ве одведат од вежбање до д

Прво дојде дрво, потоа дојде платно, а сега ја воведуваме Нашата " Врамена Ѕидна Уметност Со Текстура На �

Извлекувајќи инспирација од нејзините летни одмори, вклучувајќи ги смелите бои на Костарика и леопардс

Прекрасно смела и прекрасно графичка, Колекцијата на килими од областа Графикс Од Нурисон е предодреде�

Дрвената столица ќе понуди класичен, елегантен изглед при опремување на вашата установа Оваа столица ќ�

Вртливата Леќа; 304 Нерѓосувачки Челик Трим; Без Прекинувач; IP65; Монтажа Дупка : 25 / 8"; Димензии : 3 " Dia x 13 / 8" D4

КОМПРЕСОРОТ И комплетот за компоненти UAC a / c изградија репутација во автомобилската индустрија за квал�

К&Н Универзалните Филтри за Воздух За Прицврстување се произведени за широк спектар на апликации и уник

За да го одржуваме вашиот брод непречено и ефикасно во текот на целата сезона, обезбедуваме широк спект�

Кабел За Паркирање Кабел За Сопирачка За Паркирање Кабел За Сопирачка Одговара Изберете : 20102014 ШЕВРОЛЕТ

Лососот И Челичната Глава Даива се поклонуваат на моќта на Прачките За Акулит Тој е лесен, чувствителен

Please wait...