0
clear
  • Трговска марка ликовна уметност „Париз цвета ii“ платно уметност од Лора Маршал
  • -20%
  • -20%
Трговска марка ликовна уметност „Париз цвета ii“ платно уметност од Лора Маршал

Трговска марка ликовна уметност „Париз цвета ii“ платно уметност од Лора Маршал

DEN 704.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. „За мене, фотографијата е нешто што се одвива внатре, поврзаност со природата, луѓето и структурите што не можат да се изразат само преку зборови“. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. "За мене, фотографијата е нешто што се одвива внатре, врска со природата, луѓето и структурите што не можат да се изразуваат само преку зборови. За Лора Маршал, фотографијата е за повеќе отколку само да собере камера и да фотографира со она што го гледа. Во моментов живее и работи во Вермонт, Лора продолжува да биде инспирирана од убавиот свет околу неа. Во моментов живее и работи во Вермонт, Лора продолжува да биде инспирирана од убавиот свет околу неа. Истакнати бои : бела, сива, розова, црвена, црна, црна за Лора Маршал, фотографијата е за повеќе отколку само да собере камера и да фотографира со она што го гледа. , Лора ја фотографира природата како нејзин примарен предмет користејќи и филмски и дигитални камери. - Розови цвеќиња околу Ајфеловата кула на позадина на Полка точка.

Главните својства

Избор на купувачот

Врв На ЧеликЛибидо (Р) Тестостеронот Од Ирвин Природните Е моќна формула 2во1 која го поддржува сексуалн�

Обожавајте ја едноставноста и елеганцијата со овој прекрасен прстен од бело злато од 14 карати Прекрасн�

Специфичност НА ПРОИЗВОДОТ Продадена : Продадена индивидуалноконфигурација : Машки Терминал со 4 Краци;

Loveубов кошарка на Луисвил? Покажете ја вашата поддршка за Луисвил со ова официјално покритие! Овој диза�

Оваа Изведба На Црвен Коњ 2090 Серија 90 степени Крајот На Цревото На Лактот Е изработено од анодизиран алу

ФелПро дихтунзите нудат 100% запечатување на возилото со материјали специфични за апликацијата за да ви �

Раженките НА ХИК се разноврсни додатоци за готвење и алатки за скара за животен стил на отворено без нап

Седнете и опуштете се Со Еднорозите На Дивината во виолетова ултра удобна лежалка за перници за момчиња

Џек ричесон арматурната жица ја создава структурата што ја одржува скулптурата заедно и обезбедува рам

Gildan Mens Aquafx Performance Performance маица без ракави Оваа 100% вртено полиестерска маичка без ракави има мекост на пам

Овој Тренд Меѓународниот Клуб За ПојадокЕден Лист Ѕид Постер е дизајниран со висок квалитет, разнобојн�

Комплетот за подароци вклучува Спреј За Парфем од 1,7 мл И Млеко за Разубавување на Телото од 2,5 мл Џадоре

Please wait...