0
clear
  • Трговска марка ликовна уметност „Дух на Yellowолстон“ платно уметност од 'рѓосан Френтнер
  • -20%
  • -20%
Трговска марка ликовна уметност „Дух на Yellowолстон“ платно уметност од 'рѓосан Френтнер

Трговска марка ликовна уметност „Дух на Yellowолстон“ платно уметност од 'рѓосан Френтнер

DEN 1.67

Износ
Во форма достапна за нарачката

Уметник : Rusty Frentnersubject : Animals Tyle : Природно модерен проток Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бизон кој стои во пејзаж. Роден во 1958 година и се преселив во земјата кога имав околу 3 години. Пораснав опкружена со пустина, стари фарми и овоштарник на јаболка. Имавме коњи и патки за да го забавуваме нашето семејство. Почнав да цртам веднаш штом можев да држам молив. Сакав да бидам каубој кога пораснав и моите најрани цртежи беа од коњи. Добив многу уметнички материјали за Божиќ и родендени што ме одржуваа да работам на подобрување на моите вештини за цртање. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. 'Рѓосан Френтнер „Дух на Yellowолстон“ платно уметност.

Главните својства

Избор на купувачот

Овој оригинален модерен часовник со тркалезно дрво wallид се вклопува и во рустикални декори, како и во со

Empire Art ви носи нова колекција на обратно печатено, безметно, бесплатно лебдечко умерено стакло, овој пат

18" должина : 42см / 16 Лабаво вклопување, секојдневни широки панталони за нозе, специјален висок струк, секо

Клиничкиот терапевт, Кортни Вегнер внимателно ги избра илустрациите и поттикнувањата во ова интеракти�

Бебе Бебе 2 парчиња Летни Тимови, Маица За Печатење Со Кратки РакавиБоја + Шорцеви Детскиот дводелен кос�

Направете изјава и покажете ја вашата loveубов кон вашиот тим со овој комплет за постелнина во НФЛ Кароли�

1 Светли Бои кожни јаки за кучиња се достапни во многу варијации на бои : црвена, сина, розова, зелена, жол

Пиксел слушалки ушна слушалка про За Андроид Уникатен Bluetooth слушалки за трчање кадифе Делукс Хифи За Чо�

Schok го редефинира она што треба да биде прифатлива, светска класа Екранот од 5,5 инчи покажува јасна и јас�

Опис r r.Нашите Божиќни дрвени орнаменти се во различни форми вклучува ангели, новогодишни елки, ѕвона, с�

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини Оваа подготвена, галери

Текстура, текстура, текстура не можеме да добиеме доволно од мешаните шевови на овој модерен џемпер од �

забелешка : нашите производи се на малата страна, ве молиме купете 1 или 2 големина нагоре Големина : 3 XГол

66% најлон; 30% полиестер; 4% Spandex машина миење ладно миење со слични бои само нехлорно белило кога е потребн�

20032006 Outlander Филтер За Воздух (LS / Ограничен / SE / XLS)ОДГОВАРА : 2005 2006 Outlander Ограничен L4 2.4 L Автоматски 4Врат

Хадсон Боди Со долги ракави За Бебиња се суштински дел од гардеробата на бебето Нашите боди имаат симпа�

Карактеристики : Издржлива конструкција од алуминиумска легура со водоотпорна заптивка штити од и пра�

Големина : 2 Препорачана Возраст : 12 Години Биста : 60см / 23,62" Ракав : 32см / 12,60" Горна Должина : 38см / 14,96" Полов�

Гот Зајаче сака да биде малку темно, но исто така има тони љубов за давање Слатко, гушкање, зло? Мало дете�

Dearfoams Woman's Pile Bootie Slippings е модерно меки bootie има пријатна комбинација на перничена мемориска пена и супер м�

Постојат три големини за вашиот избор.3", Погоден За Возраст : 06 Месеци (Прибл.Текстура за дизајн на ѓон шт

Мотивот 437c Maven Хромирано тркало е тркало Од 22x9 со шема на завртки 5x112 / 5x115 и поместување од 40mm Дијаметаро

Зачудувајте се со Мики во супер мека удобност со Дизни Мики Маус, ајде да одиме во II фланел што прима ќеб�

Василиј, сецкан, коцки, кутија 16 КТ 1 коцка = 1 лажиче Без глутен Веган Фарма свежа Суровини Производ на Из�

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Предметот ќе ја направи просторијата украсена со исклучителен вкус Искрено се надеваме дека ќе ви се до

Please wait...