0
clear
  • Трговска марка ликовна уметност „мориња и честитки“ уметност од Синди Форнатаро
  • -20%
  • -20%
Трговска марка ликовна уметност „мориња и честитки“ уметност од Синди Форнатаро

Трговска марка ликовна уметност „мориња и честитки“ уметност од Синди Форнатаро

DEN 1530.08

Износ
Во форма достапна за нарачката

Уметник : Синди Форнатаросубјект : Сезонал Стил : Наутички прооден вид : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има елка со песок долари во неа. Додека се одгледуваше во ридовите на Чарлстон, В.В., семејните одмори ја формираа мојата loveубов кон плажата. Никогаш не сакав да завршат моите одмори. Fondубителите на тие времиња ги инспирираа навестувањата на крајбрежниот живот во многу од моите парчиња. Во моментов живеам во сончева Флорида. Да се ​​живее во град на плажа ги инспирираше моите крајбрежни теми уште повеќе. Мојата loveубов кон цртање и сликарство ме натера да учам графички дизајн и рекламирање во Институтот за уметност во Питсбург, која ми даде можност да дизајнирам печатење рекламирање во Чарлстон, Вил и Хјустон, Тексас. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Една елка со песок долари во неа.

Главните својства

Избор на купувачот

Инженерски за да добиете повеќе милји од вашето возило, собранието на патоказот ги вклучува сите потреб

Овој сет за фустани за бебиња вклучува целосен фустан за печатење со графички хулахопки на колена на ху�

Синџирот со брада од Поглавје 6 'ви го олеснува активирањето на вашите уреди Пакетот доаѓа со ланец со бр

Нагласете и разубавете ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцеларија со овој

Елен е фрорен во дрвена околина на оваа рустикална област килим што потсетува на таписерија Рамка на па�

Чевли за чевли за мажи во Avia е совршен за трчање низ градот или работа надвор Горниот материјал од мрежа.

Покажете ја вашата фигура и стил со заоблени фармерки од фармерките Софија од Софија Вергара...

Овде воведете ја ткаенината на една парчиња маснотии од квартал на Вејверли инспирации, со живописен ди

Овој мек и удобен производ ќе го подобри секој декор T500 Andiamo 100 проценти памук цврст лист : Цврст памучен �

Добар спорт : Овие пријатни џемпери од руно од бесплатно собрание со спортско вклопување и тенок глужд, �

Celebrity Pink Women's Corduroy Fasure е совршен додаток на вашата есен / зимска модна гардероба! Направено со прилагодли�

Нашите wallидни плаки започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци поставени на трајно 3,5ин

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Ново одобрено од мене : Играта : Минион Мајхем стане презир на Меј Мастер Гру, додека тој тргнува на сериј

лесен дизајн на чекор за помали, постари или оневозможени миленичиња Воздух сув Не се бори...

Подготвени да се претставиме со презентација на безжични вредности во различни големини, оваа подготве

Овој удобен пуфер отпорен на вода во должина на средината на бутот е направен со поли полнење...

Ниту една летна гардероба не е комплетна без сигурен пар карго шорцеви! Направено од трајни 98% памучна д�

Фустаторот за фиоки на Stork Confort Concord 6 се одликува со патентирана нова технологија за хардвер на Stork Craft, ко

Се борите да ја пронајдете мотивацијата да го погодите судот за таа соло практика? Фрли на пар и 1 солза к

Чевлите за работа што не се лизгаат во Tred Safe можат да го задржат вашиот став безбеден во зафатени кујни, �

Најдобриот проток на проток над земјата на базен за земја за 18 'x 9' x 48 "Правоаголни базени е дизајнирано д

Овозможува ткаенина да се користи со машини за везови, машини за сечење и печатачи Овој производ го елим

Овој часовник „Дизни замрзнати Елса“ и „Анарска девојка“ на девојчињата на девојчињата има реверзиб�

Please wait...