0
clear
  • Трговска марка ликовна уметност „Цветна витраж“ платно уметност од Силвија Василева
  • -20%
  • -20%
Трговска марка ликовна уметност „Цветна витраж“ платно уметност од Силвија Василева

Трговска марка ликовна уметност „Цветна витраж“ платно уметност од Силвија Василева

DEN 2.67

Износ
Во форма достапна за нарачката

Уметник : Силвија Василевасубјект : Флоралстајл : Модерен и современо Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има цвеќиња во пригушени нијанси на сина боја, виолетова, жолта, зелена и црвена боја со бели предели на сива позадина на сива позадина на сива позадина на сива позадина на сива позадина на сива позадина . Силвија Василева ја водеше својата loveубов кон уметноста на Академијата за ликовна уметност во Бугарија, каде што ги заработи и своите диплома и магистерски степени. Таа помина шест години сликајќи и ја изложуваше својата работа во Јапонија пред да се пресели во Соединетите држави Силвија го опишува нејзиниот стил како многу слободен и смел. Таа ги прави нејзините слики да оживеат со употреба на контраст и необични палети на бои. Домашното студио на Силвија, кое самата го дизајнираше, е светло, современо и минималистичко. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Цвеќиња во пригушени нијанси на сина, виолетова, жолта, зелена и црвена боја со бели контури на сива позадина.

Главните својства

Избор на купувачот

Овој склоп на моторот и регулаторот на прозорецот за замена е прецизно дизајниран и опширно тестиран за

Ахгли Компанија Внатрешен Правоаголник Со Шема Црна Крава Црна Површина Килими, 3 'х 5' Дизајниран да изд�

Живописно, целосно крварење, целосно печатење во боја Мазна ткаенина површина Издржливиот капак од тка�

Колку и да е разноврсна, со кабриолет ремени Вистинскиот Триаголник На Телото Кабриолет Ремен има меко �

Опис : Усвојување материјал за храна, оваа преса за месо е многу еколошка и безбедна, што е добар помошни�

Може да се користи како совршена декорација на вашето биро или кревет за придружба на вашите деца.Допир�

"опис : Нов квалитет! 1 Име на производот : Женска Кошула Костими за Капење Кошула За Плажа Бикини Светла �

Добијте беспрекорен изглед со нашиот најпродаван резервоар за тркачи кој има соодветни обоени самообв�

Каролини Богатства MW1219 RUG Azalines Обетки Дама Машина Перат Меморија Пена Мат, 19 X 27", разнобојни Уметнички Де

Силвертон Црн Емајл Допрете Чевли Сребрен Тон Скрипта Почетен ДискДШарм Ѓердан, 20 " +3" Големината на шар�

Multiик Мулти Организатор Од Умбра има 14 куки, обезбедувајќи лесен пристап до вашите работи...

Со рамката за слика Gridart 4x4 можете да прикажете 16 индивидуални фотографии од 4 x 4 инчи (10 x 10 см) на модерен �

Please wait...