0
clear
  • Комплетен Комплетен Филтер За Замена На GPD За ВРВЕН модел RO-Hi или модел RO - & RO-PERM со 3 8D Цевки Брзо Издавање
  • -20%
  • -20%
Комплетен Комплетен Филтер За Замена На GPD За ВРВЕН модел RO-Hi или модел RO - & RO-PERM со 3 8D Цевки Брзо Издавање

Комплетен Комплетен Филтер За Замена На GPD За ВРВЕН модел RO-Hi или модел RO - & RO-PERM со 3 8D Цевки Брзо Издавање

DEN 735.84

Износ
Во форма достапна за нарачката

2 И 3 Фаза : Премиум Екструдиран Јаглероден Блок 10 " - се ослободува од непријатниот хлор, вкусови, мириси, заматеност и бои. Филтрите со екструдиран јаглероден блок НА АПЕК се состојат од честички со активен јаглен споени во униформен блок со зголемен капацитет и ефикасност на апсорпција. Отстранува до 99% од вкупните растворени цврсти материи (ТДС) и загадувачи како што се арсен, олово, флуор, хром, радиум, бактерии, вируси и многу повеќе. Препорачуваме менување на секои 1 година. Касетите за пред-филтер со врвен квалитет траат повеќе од 12 месеци, додека мембраната и филтерот за пост јаглерод траат 3-5 години за помалку промени на филтерот и отстранување на загадувачи со високи перформанси. Препорачуваме менување на секои 1 година. Исто така компатибилен со повеќето од 10 инчен индустрија стандардна големина обратна осмоза филтер за вода систем со 3/8 инчен излез. Препорачуваме менување на секои 3-5 години. 5-та Фаза : напредно Рафинирање На Кокосова Обвивка Јаглерод 10" со 3/8 инчен филтер за брзо поврзување - TCR (Целосно Отстранување На Контаминација) го отстранува секој можен преостанат вкус од резервоарот. За разлика од грануларните филтри со активен јаглен (ГАК), овие касети со екструдиран јаглероден блок нема да канализираат или заобиколат поради екстремната униформност на нивното екструдирано јадро со активен јаглен. АПЕК СИСТЕМИ ЗА ВОДА ФИЛТЕР-МАКС90-38 1 Фаза : високо-Одделение 10" полипропилен талог филтер-отстранува прашина, честички, и ' рѓа. Компатибилен СО Apec Крајната серија ro-Hi модел или ro-90 & ro-PERM модел со надградба 3/8 " излез.Апек КРАЈНИОТ комплетен филтер со висок проток од 5 фази е направен со најквалитетни компоненти за филтрирање за да обезбеди подолготраен филтер за заштита и продолжување на животниот век на вашиот систем за обратна осмоза. 100% чист филтер за длабочина на полипропилен со исклучителен капацитет за задржување нечистотија се преведува на подолг животен век и помалку промени од постојните филтри со жица или врзани со смола.

Главните својства

Избор на купувачот

Искусете ја разликата Во Револуцијата На Удобноста На Бали позната по одлично вклопување и поддршка...

Talkingcase®Е Тенок Телефон Случај Со Polka Точка 20 Дизајн, Обичен Позадина Круг.Специјално Дизајниран За : Самс

Сензори Сензори Одговара Изберете : 20092012 ДОЏ РАМ 1500 8 Цил 5.7 Л 20072017 ЏИП ПАТРИОТ 20012010 КРАЈСЛЕР ТАУН И ЗЕМЈА

Пумпи Чевли Жени Дами Во Британски Стил Еднобојна Кожа Зашилена Густа Лежерна Единечна Чевли Со Високи

Црните Тркала Од Носорог ве покриваат од улиците до надвор од патот Со Ротирачки фалсификувани тркала, �

Мдф Западните каубојски букви на Крафти Снабдување се ласерски исечени од 1 / 4" Дебело дрво ОД МДФ...

блуза женска плус големина клиренс за облека жени плус врвови жени плус големина женска облека женска о

Оваа Емпорија Држава Хорнетс Женско Име На Крос Кантри Капка Пуловер На Екипажот дуксер смело ја прикаж

Лицата се испечатени со долготрајни, убави остри бои (Потребно е одредено склопување за замена на механ�

Опис : шарените, живописни вештачки рози се еднократно, лесни за чистење и чување.Природен, исклучителен

Please wait...