0
clear
  • Мариета Коен уметност и дизајн 'Цветна серија 14' платно уметност
  • -20%
  • -20%
Мариета Коен уметност и дизајн 'Цветна серија 14' платно уметност

Мариета Коен уметност и дизајн 'Цветна серија 14' платно уметност

DEN 478.40

Износ
Во форма достапна за нарачката

Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Истакнати бои : бела, розова, зелена, сива, сина, виолетова, тен некои од моите најрани спомени се однесуваат на цртање и сликање. Откако работев со години како дизајнер на текстил во различни делови на светот - Израел, Франција, Германија и во последно време Сан Диего и Сан Франциско, САД, сега се враќам на мојата прва loveубов - сликарство. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Роден сум и пораснав во комунистичката Бугарија, каде не беше можна можност за индивидуално креативно изразување. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Отсекогаш ми се допадна мојата професија, но срцето ми беше во сликарството. На дванаесетгодишна возраст веќе решив да станам уметник - не најдобриот избор за тие денови. После падот на комунизмот во Бугарија моето семејство и јас се преселив во Израел, каде што дипломирав како дипломирав Диплома за уметност во текстилниот дизајн. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи.

Главните својства

Избор на купувачот

♚♚♚ Добредојдовте на PBNBP Продавница ♚♚♚ PBNBP Mens Tshirt,2023 Лето Повик Краток Ракав Tshirts✿【РОДОВА】Машки✿【

Прозорец мотор истрошени? Овој мотор за подигнување на прозорецот за напојување е прецизно дизајниран �

има највисок квалитет SLA батерии Замена Power Star Батерија одговара на многу апликации Батериите имаат 3Год

Алесон Возрасни Бејзбол Дрес Бејзбол Дрес За Возрасни 100% Екстремни Потсмеваат Мрежа Катјонски Боја По�

Женски Фитнес Спорт Опуштено Лабаво Печатење Еластични Панталони Долги Половинакарактеристики : израб

Нормално Е ЗдодевноМаици За Големи Момчиња и Блузи за Резервоари, До Големи Момчиња Со Големина 24 Млади

Големина : Одговара На 10,2 х 15,2 см (4 х 6 инчи) Слики.Вистинската големина на Рамката (завршена големина) е 18

Опис : Количина : само еден капак на гумата Опис на дизајнот : целосен под дизајн, еднострано печатење Оп�

Ткаенината од лажица е одржливо отпечатена во САД користејќи нетоксични мастила и материјали од етички

ВРВЕН КВАЛИТЕТ ТЕРИ КРПА ПАРТАЛИ : Овие тери крпа партали се направени од памук и полипамук материјал...

Павни Илиноис жител или посетител? Овој прекрасен И шарен Ретро Дизајн Магнет За Фрижидер е совршен нач�

3 јерс & до Крстарење околу во стил Со Барби! Таа е подготвена да тргне на патот во нејзиниот кул розов и б�

Комплет За Монтирање и Монтирање На Моторот Компатибилен со 2007 2009 МерцедесБенц Е350ноте : (3 ПАРЧЕ) Држач

Воведете духовен ретроглам стил во вашата модерна или еклектична дневна соба во средината на векот со н

Skunk2 Racing Далечински IACV Комплет овозможува инсталација и употреба На Б Или Д Серија Неактивен Мотор За Ко�

Please wait...