0
clear
  • Заштитен знак Ликовна Уметност Нуит Смиреност Платнена Уметност Од Ен Коте
  • -20%
  • -20%
Заштитен знак Ликовна Уметност Нуит Смиреност Платнена Уметност Од Ен Коте

Заштитен знак Ликовна Уметност Нуит Смиреност Платнена Уметност Од Ен Коте

DEN 1530.08

Износ
Во форма достапна за нарачката

Уметник : Ен Котесубјект : Флоралстил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија има темно растение над сина позадина.Ана котес лингвистичката позадина е шарена. Зборува четири јазици : француски, шпански, англиски и илустрација. Нејзиното уметничко дело е разиграно и живо, но сепак сонувачко и мистериозно. Родена Во Монтреал, Квебек, Ана заработи Диплома За Графички Дизајн и Диплома За Визуелна Уметност од Универзитетот Во Квебек, Канада. Многу Рекламни Агенции и Издавачи имаат корист од подарокот На Ана како илустратор и Графички Дизајнер. Таа предава Графички дизајн и Илустрација Во Канада и Јужна Америка. Повеќето од нејзините инспирации доаѓаат од нејзината страст кон другите култури. Ана моментално работи како графички дизајнер и е со седиште во Отава, Канада Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. темно растение во сина позадина.

Главните својства

Избор на купувачот

Машки карго шорцеви со шорцеви со истегнување на овој класичен карго кратко е конструиран со трајни мат

Уметник : Rusty Frentnersubject : Animals Tyle : Природно модерен проток Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова под�

Килз водоотпорно ја погодува полутранспарентната завршница на дрво продира во дрво за да испорача цело

16x16 црно врамен печатење со наслов "лале Велигден I " Чувствуваме дека wallидната уметност е најважниот асп

Heanан хеланки се толку внатре, а вашето мало девојче ќе тренд на десно со овој пар од Wonder Nation Овие Jeggings има

Класичен, но модерен стил, овој ланец на топки е омилен накит за сите времиња, бидејќи го комбинира тренд

Додадете допир на елеганција со овие едноставни, но грациозни обетки Десет кружни камења од цитрин се п�

Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разлик

Подигнете го вашиот дом или канцеларија на следното ниво со Sulpell Industries врамени лебдечки платно wallид дек�

Дајте му премија улична облека со овие стилски фармерки Направено во памук со малку истегнување, фармер

Уметник : Викторија Боргесјубјект : Апстракт Стил : Модерен производ Тип на модерни производи : Галерија�

Еден пар женски печатење на животни од Викторија К, со дизајн на златна тока во предниот дел, нуди комбин

Без разлика дали барате килим за да влезете внатре или надвор од вашиот дом, колекцијата во затворен про

Уметник : Claude Monetsubject : Abstract Style : Trational Product Type : Galleryзавиткана платно уметност Ова е подготвено за виси, уме�

Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува о�

Совршено акцент на кој било простор за живеење со стилската колекција на килими во областа Дуеро од Мох�

Please wait...