0
clear
  • Фрабил I риболов јакна - Вудсман Браун, голем
  • -20%
  • -20%
Фрабил I риболов јакна - Вудсман Браун, голем

Фрабил I риболов јакна - Вудсман Браун, голем

DEN 463.84

Износ
Во форма достапна за нарачката

I-серијата на Фрабил од облека со високи перформанси е дизајнирана да издржи сè што зимата ви го фрла патот. Со најнапредните карактеристики, на располагање и материјали за вклопување и материјали. Ажурираната линија на Фрабил е целосна одбрана на ладно време и уште еднаш го постави новиот стандард во екстремни опрема за риболовци. I-серијата на Фрабил од облека со високи перформанси е дизајнирана да издржи сè што зимата ви го фрла патот. Со најнапредните карактеристики, вклопување и материјали што се достапни. Ажурираната линија на Фрабил е целосна одбрана на ладно време и уште еднаш го постави новиот стандард во екстремни опрема за риболовци. Запечатената јакна од 100 проценти од цвест има водоотпорна, ветровито, дишењето 300 денон најлон тасан школка, 150g 3m thinsulate изолација, специфичен ергономски дизајн на мраз, прилагодлив аспиратор со сонце, за потопли џебови со рачни постави со лента, повеќекратни џебови од карго плус внатрешна електроника џеб и 3М Скотчлит рефлективен материјал. Вклучува комплет за само-спасување : Fells Hellsters, сет за избор на мраз, внатрешна етикета за безбедност на мраз и мрежа за дренажа.

Главните својства

Избор на купувачот

Please wait...