0
clear
  • Природен Проток На Д-Р Браун Шишиња За Бебиња Против Колика-Розова-8оз-3-Пакување
  • -20%
  • -20%
Природен Проток На Д-Р Браун Шишиња За Бебиња Против Колика-Розова-8оз-3-Пакување

Природен Проток На Д-Р Браун Шишиња За Бебиња Против Колика-Розова-8оз-3-Пакување

DEN 2.67

Износ
Во форма достапна за нарачката

Оригиналното Шише Со Природен Проток На Д-Р Браун Е оригиналното шише против колика со уникатен внатрешен систем за вентилација кој нуди хранење без вакуум. Секоја брадавица е специјално дизајнирана да го нуди истиот конзистентен, природен проток, така што вие и бебето знаете што да очекувате. Меката силиконска брадавица му помага на бебето природно да се закачи додека системот за вентилација против колика му овозможува на бебето да се храни без врева. Заедно, тие нудат сигурно и доверливо искуство со хранење шишиња што го прави препорачаното шише на Педијатарот број 1 на Д-р Браун во САД плус, клинички е докажано дека системот за внатрешно проветрување против колика ја намалува коликата, го намалува плукањето, подригнувањето и гасовите, подобро ги зачувува хранливите материи во мајчиното млеко и формулата, помага во варењето за добар сон и нуди проток што го поддржува доењето. Машина за миење садови (горна решетка) и безбеден стерилизатор. Бпа слободен. 0м+. Системот за вентилација против колика помага во намалување на колика, го намалува плукањето, подригнувањето и гасовите, подобро ги зачувува хранливите материи, помага во варењето и го поддржува доењето. Шишињата На Д-р Браун се шише препорачано од педијатар број 1 во САД. Секоја брадавица е дизајнирана за постојан проток, така што вие и бебето знаете што да очекувате. Мека силиконска брадавица помага доење бебе природно бравата. Машина за миење садови (горна решетка) и безбеден стерилизатор, без БПА, 0м+ и одговара на повеќето пумпи за гради.

Главните својства

Избор на купувачот

Подготвувањето шишиња за бебиња направете го брзо и лесно со Tommee Tippee Поблиску до Диспензерот За Формула

Иновативното шише мам антиколиќ беше развиено заедно со медицински лекари и развојни психолози за да с�

Мек Излив Отпорен на истурање : 100% Силиконски излив со мека, сатинска завршница за дополнителна удобнос�

Опис : Безбеден материјал : четката за чистење шишиња за бебиња доаѓа со глава од силиконска четка, која �

Стандардните Шишиња За Вратот на нуби се дизајнирани за 0 месеци и нагоре Изработена од издржлива пласт�

Најлесно за чистење и склопување само 2 парчиња,дизајн Против колика со активен отвор за проток вклучен

Опис : лесно и погодно е да се користи оваа четка за чаши бидејќи користи долга рачка и висечка дупка.Ова�

Тежина : 23гр ; замена на главата : 11гр Големина : 275см 100% Нов Бренд И Висок Квалитет! Име : чаша четка...

Филипс Авент СКФ693 / 57 Природното Шише Од Девет Унци е најприродниот начин за хранење со шишиња Широката

Please wait...