0
clear
  • Плоштад од хартија Покани и коверти за печатот, 1 2, полноќно црно, пакет
  • -20%
  • -20%
Плоштад од хартија Покани и коверти за печатот, 1 2, полноќно црно, пакет

Плоштад од хартија Покани и коверти за печатот, 1 2, полноќно црно, пакет

DEN 127.84

Износ
Во форма достапна за нарачката

Дали барате висококвалитетен плик за покани, најави, честитки и многу повеќе? Овие коверти се исто така совршени за секоја пригода од разиграни до формални. Најдобро од сè, има метод за запечатување на кора и печат! Едноставно извадете ја лентата за лепило од внатрешноста на задниот дел од задниот дел и притиснете надолу за да ги запечатите вашите коверти. Овие коверти на квадратни покани мерат 6 1/2 ”x 6 1/2” (165,1 mm x 165. Getе добиете одличен печат секој пат, не е потребно навлажнување. Кога се отпечатени, овие коверти се надополнети со широк спектар на бои на мастило. Овие коверти се исто така идеални за решавање на белешки и покани со рака. Користете ги овие коверти за да ја испратите целата ваша пошта, вклучително и поканите, зачувајте ги датумите, Божиќните картички и многу повеќе!. Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со овие коверти. Големина : 6 1/2 x 6 1/2 инчи. Тие се дизајнирани за компатибилност со домашни печатари за ласер и инк -џет. Полноќно црно. Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвалитетната хартија што е докажана со измама. Современото размавта на плоштадот додава софистициран допир на овој плик.

Главните својства

Избор на купувачот

Квадратните коверти се совршени за најави, специјални настани, вечери за корпорации, покани за прием за

Рамната картичка A7 (5 1 / 8 "x 7 ") е совршена за лични канцелариски материјали и деловни кореспонденција, инс

Оваа цврста и издржлива дебелина е совршена за испорака на долги растојанија без да се свиткува или кин�

#6 3 / 4 Редовни коверти (3 5 / 8 "x 6 1 / 2 ") во 24lb Бело W / FDIC Sec Нијансата се деловни коверти кои имаат сина безбедн

А8 Покани коверти (5 1 / 2 x 8 1 / 8) во 70lb Природни се без бел обоен плик, овие пликови имаат софистициран плошт�

Современото размавта на плоштадот додава софистициран допир на овој плик Најдобро од сè, има метод за з�

60lb Празнични црвени пликови од 9 x 12 се професионален начин за испраќање рамни, но обемни материјали памф

Коверти со покана за тенок (3 7 / 8 x 8 7 / 8) во 24lb Светло бело е направено од нашата најсветла бела боја со маз�

Премиум А7 коверти за размавта на контури (5 1 / 4 x 7 1 / 4) изработени со квалитетна хартија и навлажливо затв

Ако сте задолжени за коверти за свадба, забава, празник, корпоративен собир, банкет, туш, роденден или ди�

Please wait...