0
clear
  • 2-Парче Заоблени Рака Стегач Вилицата Влошки
  • -20%
  • -20%
2-Парче Заоблени Рака Стегач Вилицата Влошки

2-Парче Заоблени Рака Стегач Вилицата Влошки

DEN 3.33

Износ
Во форма достапна за нарачката

Проширете ја корисноста на раката НА БРЗАТА вилица и работните стеги на масата со овие лесни за прицврстување на закривените влошки на вилицата. Изработени од најлон засилен со стаклени влакна овие влошки имаат ребреста текстура по внатрешната должина на нивната закривена форма што обезбедува сигурно држење на закривени, заоблени или цилиндрични предмети што редовните, рамни влошки за стегање имаат потешкотии да ги држат. Дизајниран за брзо и лесно прицврстување на стегите со лизгање преку постојните вилици без потребни алатки и за неколку секунди што ви дава поголема, закривена површина за држење со димензии 2,3 инчи на 1,4 инчи, идеална за држење дрво, метал и пластика или пвц цевки, цевки и слични цилиндрични предмети. КОМПЛЕТ-Комплет од 2 ПАРЧИЊА вклучува 2 независно инсталирани влошки за вилицата на стегачот. ЗГОЛЕМЕТЕ ЈА РАЗНОВРСНОСТА на СТЕГАЧОТ - лесните за прицврстување на влошките носат дополнителна разноврсност на стегачот за рака со БРЗА вилица со тоа што ќе му дадете подобар стисок на поширок спектар на форми и материјали. ЗАОБЛЕНИ облик-Закривени влошки со ребрести внатрешни текстури кои го обезбедуваат вашиот менгеме со дополнително држење на цевки, цевки, штипки и други заоблени или цилиндрични предмети. НАЈЛОН ЗАСИЛЕН СО СТАКЛО-Изработен од најлон засилен со стаклени влакна овие влошки цврсто се држат додека се понежни за вашиот проект отколку металните влошки за менгеме. ЛЕСНО ЛИЗГАЊЕ НА ДИЗАЈНОТ-Лесно лизгање на дизајнот се прицврстува брзо и безбедно за неколку секунди без потребни алатки. КОМПАТИБИЛНИ СТЕГИ ЗА БРЗА ВИЛИЦА-Дизајнирани Да работат со рачна вилица и стегач за работна маса броеви на делови 94036, 92493, 79217 и 79218. 1-ГОДИШНА ГАРАНЦИЈА-Доаѓа со 1-годишна ограничена гаранција.

Главните својства

Избор на купувачот

Функција : 1 Изработен од железен материјал, а бојата е галванизирана за да се подобри отпорноста на коро

Кликламп има механизам за крцкање кој може да создаде 250 килограми притисок на стегање со само 18 килогра

Highcraft гордо ви претставува широк спектар на закачалки за цевки, потпори и сродни додатоци за да ви помог�

Комплетот за водовод на Pex е совршен за сопственикот на домот на DIY или професионалниот што бара совршен

1 PC Ирвин Ирвин 1825753 F Стегач, Челичен Материјал : Челик;Капацитет За Стегање : 12 инчи;Длабочина На Грлото :

Навојните шипки се класичен број 1 од суштинско значење во светот на водовод и градба Но, наоѓањето на со

Господар Опрема МЕНЕ Чувари Рака Стегач Msq1039 Карактеристики Претворете ја секоја маса во маса за чешлањ

Опис НА производот ЕДМСет од 624 " Стегач Тешки Дрвени Столарски Алатки Брзо ОслободувањеГолем Капацитет

Вибрации Амортизација УБолт, Вибрации Амортизација УБолт, 316 Нерѓосувачки Челик, Заврши Обичен, Големин

Карактеристики : 300 / 500 / 800А Прицврстувач За Заземјување Прирачник За Рачен Заварувач Држач за електрода

Опис : Висока цврстина,отпорна на ' рѓа, отпорност на корозија и нема лесно да добие деформација.Прилагод

Please wait...