0
clear
  • Бланк Масовно Анимирано Насилство Благо-Винил
  • -20%
  • -20%
Бланк Масовно Анимирано Насилство Благо-Винил

Бланк Масовно Анимирано Насилство Благо-Винил

DEN 2.33

Износ
Во форма достапна за нарачката

во оваа пост-индустриска, пост-просветителска религија на самите себе, манифестиравме змија на консумеризам која сега ни се намотува. Не заведува со сопствената мамка додека ги изневеруваме подобрите инстинкти на нашата природа и иднината на нашиот сопствен свет. Се фрламе од сопствената градина. Се труеме до рабовите на бескрајниот сон. Анимирано Насилство Благо беше напишано во текот на 2018 година, Во Масовното студио Бланк надвор од Единбург. Овие осум песни се дневникот на една година работа натопена во усовршување на занаетот, самооткривање и тага - од кои второто ја подигна главата на последната пречка за производство на овој запис и создаде цел посебен наратив : тага, и за она што го изгубив лично, но и во глобална смисла, за она што ние како вид го изгубивме и му го предадовме на нашиот колега што цица крв, консумеризмот, само за да биде опустошен од него. Верувам дека многумина од нас намерно дозволија нашиот инстинкт за преживување да се зафати од змијата што ја родивме. Анимиран - оживеан од човештвото. Насилни-непремостливи и диви надвор од нашата контрола. Благо-вкусно. Ова е можеби најконцизното дело што сум го напишал до денес. Работејќи опширно во текот на мојот музички живот со драматика, наратив и мелодија наспроти сите шанси, овие песни се најдиректни и искрени досега. Нивото на артикулација во овие песни надминува се што сум користел порано. - Бенџамин Џон Моќ Анимирано Насилство Благо (Винил).

Главните својства

Избор на купувачот

Реплика за прв пат повторно издание на многу баран, редок бразилски мпб / фанк грутка од 1974 година.Брази

Дупри го доби својот музички почеток во Остин, Тексас, а неговиот глас сѐ уште има боја на Автопати од er н

Ограничено притискање на црвен винил ЛП од 180 гм Ова е платинест сертифициран албум на Churchк Черч кој беш�

ББЕ Музиката го најавува првото потиснување на класичните албуми На Рој Ајерс Богородица Сеприсутност

Ограничен винил лп потиснување на овој класичен џез порака Овој албум е од суштинско значење За Сината �

Сега ја претставуваме оваа алка што недостасува во приказната, три албуми кои генерираа некои од Хејзлв

Винил лп притискање Албум од 2009 Година Од Инди фолк уметникот Со седиште Во Колорадо Грегори Алан Исако�

Деби албумот НА ДАДАИЗМОТ 999 со Едвард КаСпел (Легендарните Розови Точки) со неколку гости музичари (Тон�

Братот s седеше со микрофонот и плукаше рими додека доаѓаа кај него, без да ги пишуваат или организираат

Винил лп притискање Албум 2023 од двократната греми наградувана пејачка и текстописец Лорен Дајгл Албумо

Ограничено дванаесет инчен винил притискање на овој сингл "Вистинските Изроди На Природата, Спиењето Д,

Овој рекорд е ремикс компилација на најдобрите песни На Жаклин Таиб Задолжително, ценето од сите вистин

Еден од неколкуте албуми Сун Ра објавен на легендарниот Импулс! етикета Во раните 70ти, Астро Блек дава с�

Големото време е албум за експанзивната моќ на новата љубов, но оваа осветленост и оптимизам се ублажув�

Не можеме да помислиме на многу уметници кои имале разновидна кариера и кои биле вклучени во различни ж�

Не Е Познат придонесот на починатиот продуцент Во Детроит Џејмс Девит Јенсипопознат на светот Како Џ Ди

Четири ентузијастички ремикс верзии од четири Европски електронски продуценти кои повторно ја посетув

Винил лп притискање Оваа компилација има интегрална историска основа и се одликува со апсолутно најдоб

ХоландскоБелгискиот џезбенд дуо Гаре Ду Норд го издаде својот седми студиски албум Рандеву 8 : 02 во 2012 го

Козе рамблс овде самиот : цитат; не сакав да клоцам околу софистицираното знаење, туку да се обидам и да и

Искрен бенд Од Малиот Град, Тексас, со склоност кон поп мелодии и средновековни хармонии, Теле Новела пи�

Please wait...