0
clear
  • Калдрма хил 1, загатка - Кокошки и Јорговани-вклучен референтен постер
  • -20%
  • -20%
Калдрма хил 1, загатка - Кокошки и Јорговани-вклучен референтен постер

Калдрма хил 1, загатка - Кокошки и Јорговани-вклучен референтен постер

DEN 431.84

Износ
Во форма достапна за нарачката

Две црни кокошки се сместени во виолетова цветна јоргована грмушка, уживајќи во студениот пролетен утрински воздух. Јоргованото поле е совршено повлекување за овие прекрасни птици. Фините детали и острите бои на оваа сложувалка од 1000 парчиња од Уметникот Рузмарин Милет ќе ви ја смират душата. Загатките од Калдрма ги користат најдобрите мастила, сина табла со врвен степен, ленена хартија и најпривлечните слики. Нашите загатки имаат интересни парчиња во случаен облик, така што нема две парчиња. Вклучува практичен постер, што им олеснува на повеќе луѓе да работат на сложувалката во исто време. СЛУЧАЈНО ИСЕЧЕНИ ПАРЧИЊА : Сите парчиња се уникатни форми што значи дека нема две парчиња исти-забавен предизвик. ВИСОКОКВАЛИТЕТНА : ленената хартија што го намалува отсјајот и острата слика ја прават совршена загатка за врамување. Завршената големина е 26,625 "х 19,25". ВКЛУЧЕН РЕФЕРЕНТЕН ПОСТЕР : Загатките можат да го наведат капакот на кутијата или вклучениот постер - корисен за кога повеќе од едно лице работи на сложувалката. ПРИЈАТЕЛСКИ ЗА ЗЕМЈАТА : Целиот картон е направен од 100% рециклиран материјал. Нашето мастило е исто така базирано на зеленчук.

Главните својства

Избор на купувачот

Од 1891 година, ние ги правевме најдобрите загатки и наше внимание на детали што го прави Равенсбургер во �

Подарок Кутија Туѓо Неправилна Загатка Игра Диносаурус Бебе Загатка Бебе Загатка Диносаурус Карактери

Што е подобро од прекрасно попладне на плажа! Овие мачиња не можеа повеќе да се согласат бидејќи дремат �

Нашите загатки за патување се совршен предмет за оние кои секогаш се обидуваат да останат остри на пато�

Дали сте биле"намамени" во спортот на риболов? Мислам дека оваа загатка дефинитивно ќе го фати вашиот фе�

ДАЛИ СТЕ ГЕНИЈАЛЕЦ ЗАГАТКА? Има Канудл за тоа! Со 9 игри за избор, има Канудл за секого! Предизвик со два И�

Фановите На книгата Роалд Дал, Џејмс & Џиновската Праска ќе ужива во оваа загатка од 500 парчиња со своите

Произведено со употреба на висококвалитетни материјали, линијата Милтон Бредли на загатките за сложув�

Црвена, Бела И ВуХу!! Од Алјаска До Флорида И Њујорк до Хаваи, вашите деца ќе сакаат да ги составуваат Ови�

Загатката со рамки со 24 парчиња за деца на возраст од 4 и повеќе години е загатка и игра во едно 10те елеме�

Еврографија Место & Најди Хокеј 100Парче Загатка Големина на кутијата : 8 "х 8" х 2.37" Завршена Големина Загат

Овие РемекДела 8" х 10" Загатки За Деца со Повеќе Пакети Со 4 Пакети вклучуваат четири Загатки со сјај во те

Најдете Го Момо 1000 Пребарување Парчиња И Пронајдете Загатка Од Галисон содржи 12 слики од фотографот Anрј

Секое јајце содржи една од четирите сцени Од Соништата ' Како Да Го Обучите Вашиот Змејкоја ќе ја изведе�

Оваа загатка има прекрасен и шарен колаж со омиленото тропско зеленило на сите Ви се претставени зелени

Оваа загатка од 100 парчиња има завршена големина од 19,5 х 14,25 ."Равенсбургер ги прави најквалитетните зага

Прочитајте за мистеријата подготовка На Истури Грав Кафуле : сомнителни состаноци над капучино, тркале�

ТифаниКатологија 25 х 25 1.000 Компјутер Загатка Од Џефри Тристам Џефри тристрамс деталните слики на мачки �

Соберете ги загатки во боја и научете за бои, нијанси и нијанси! Откријте бои : Соберете ги загатките со к

Барселона, Newујорк и Берлин! Патувајте низ светот додека го собравте овој 2000 парчиња Бафало игри сложува

Ве молиме, љубезно забележавте дека оваа ставка ја продава спрингвинд од пазарот Џојбај.Светла И Светла

Еврографски Воени Хеликоптери 500Парче Загатка (Модуларна кутија) Големина на кутијата : 8 "х 8" х 2.37" Заврш�

Please wait...