0
clear
  • Ореал Париз Непогрешлив Свежо Носење Човечки Ресурси Течна Основа Шминка, Тост Бадем, фл оз
  • -20%
  • -20%
Ореал Париз Непогрешлив Свежо Носење Човечки Ресурси Течна Основа Шминка, Тост Бадем, фл оз

Ореал Париз Непогрешлив Свежо Носење Човечки Ресурси Течна Основа Шминка, Тост Бадем, фл оз

DEN 193.60

Износ
Во форма достапна за нарачката

Лореал Париз Непогрешлива Свежа Облека 24 Часа Течна Основа Шминка, 486 Тост Бадем, Воведувајќи ја нашата пробивна фондација за долга облека. До 24 ЧАСА Фондацијата За Свежо Носење обезбедува средно до целосно покривање што може да се изгради и трае цел ден и и овозможува на кожата да дише. Трите апсорбери на масло во формулата се спротивставуваат на потта, водата и преносот. Ултра-тенката течност продолжува непречено за да даде свеж тен со здрав изглед кој трае. Бојата останува вистинита и рамномерно се вклопува, така што вашата шминка изгледа свежа цел ден. Некомедогена и формулирана СО ЗАШТИТЕН ФАКТОР, оваа подлога е погодна за сите типови кожа. Во 40 нијанси за секој тон на кожата. Лореал Париз Непогрешлива Свежа Облека 24 Часа Течна Основа Шминка, 486 Тост Бадем, 1 fl oz оваа веганска основа обезбедува средно до целосно покривање и природна завршница достапна во 40 нијанси. Ултра тенка течност што дише продолжува непречено за тен со здрав изглед. Бојата останува вистинита и рамномерно се вклопува. Трите апсорбери на масло во формулата се спротивставуваат на потта и пренесуваат-ЗАШТИТЕН ФАКТОР 25 за заштита на, некомедогената веганска шминка. Оваа подлога е погодна за сите типови кожа.

Главните својства

Избор на купувачот

Лореал Париз Вистински Натпревар Луми Течна Основа Шминка, C5 Класичен Беж, Конечно, шминка што создава к

Уживајте во беспрекорен изглед со Фондацијата Цвет за лице со буквар Тоа ги неутрализира несовршености

Зелено Издание На Maybelline Superdrop Затемнета Маслена Шминка, Прилагодлива Покриеност, 80, Maybelline Newујорк Зелено

Лореал Париз Видливи Лифт Серум Фондацијата Шминка, 143 Мека Слонова Коска, Воведување на пробив во возра

Течна, полу мат фондација со средно градење покриеност Нанесете на лице за мазна и беспрекорна завршниц

Најновата иновација на култотомилена фото Фокус франшиза : Фондацијата Роса Бестежинска, суперхранлив�

Лузни од акни? Темни дамки? Кругови под очите? Те покривме! Нашата крем фондација го прави сето тоа...

Природна, градежна покриеностдома или во движење Нашата технологија за замаглување ја прави вашата кож

Целосно покриена, водоотпорна шминка за подлога која трае цела ноќ, доволно удобна за носење секој ден, �

Формулата добра за вас помага да се подобри состојбата на кожата и обезбедува континуирана хидратација

Please wait...