0
clear
  • Однапред Во Сопственост На Одлични Моменти од 20 Век Од Различни Уметници
  • -20%
  • -20%
Однапред Во Сопственост На Одлични Моменти од 20 Век Од Различни Уметници

Однапред Во Сопственост На Одлични Моменти од 20 Век Од Различни Уметници

DEN 163.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

0081227586829. Пред-Сопственост : Добра состојба. ЦД. Големите Одлични Моменти на носорогот од 20 Век доловуваат над 200 дефинитивни звучни каснувања од светската историја на три дискови. Од 1901 година "Пронаоѓачот Маркони Го Добива Првиот Трансатлантски Радио Пренос" до 1999 година"Прославата На Новогодишната Ноќ На Тајмс Сквер", сетот доловува големи културни, филозофски и технолошки знаменитости што го дефинираа векот. Првиот диск (1901-1953) ги вклучува извештаите на преживеаните За Титаник, извештаите ОД пописот НА сад за бејби бум и објавувањето војна на Претседателот Рузвелт на Јапонија; дискот два содржи извадоци Од сенаторот Џозеф Мекарти на сослушувањата на Комитетот За Неамерикански Активности, мартин Лутер Кинг, говорот на Џуниор"Планински Врв" и збогувањето На Мики Мантл со неговите обожаватели; диск три (1970-1999) ја вклучува одлуката на врховниот суд За Легализација НА АБОРТУСОТ Во Срна наспроти Вејд, извештаи За катастрофата На Вселенскиот Шатл Челинџер И прераната Смрт На Дијана, принцезата од велс Во Сообраќајна Несреќа. Амбициозна временска капсула, Одлични Моменти Од 20 Век успева да биде сеопфатна, но разновидна, што ја прави задолжителна за љубителите на историјата. ~ Хедер Фарес, Preи Претходно Поседуваше Одлични Моменти од 20 Век (ЦД 0081227586829) Од Различни Уметници.

Главните својства

Избор на купувачот

карактеристика : сосема нов и висок квалитетобезбедуваат изолација за ладни површини (многу корисна за

жица влечење систем жица влечење цевка жица Влечење жица извлекувач 6м Кабел Влечење Систем Жица Водич �

За Производот : ставете свој спин на овој класичен југозападен додаток со една од нашите уникатни боло в

Детали : * сосема нов и висок квалитет*Изработен од висококвалитетен материјал, издржлив и практичен за �

Од суштинско значење за Автомобилски И Мали Поправки На Моторот.Подлошките направени од бакар често се

Опис : Материјал : ЕВА.Боја : црна црвена сина зелена, розова, сива.Големина : 115 * 65 * 35 Мм Тежина : 32 гр...

Стил : Модни И секојдневни Панталони, Удобно Слободно Време, Совршено За домашно носење или носење сон к�

Подарок за денот на благодарноста.Сезона : Зимски / Есенски Пол : Менокација : Надворешен, Секојдневен, Дн

Ве молиме љубезно истакна дека оваа ставка се продава Од Фетари од Пазарот На Џојбај.Описr r.Оваа ставка �

Не гледам зло мајмун смола финалето nmfc_class : 85 товарни_класа : 85 ista_3a_certifided : Y ul_certification : E218271 општи_конформн

2020 Контејнер Оган Божиќен Украс Новогодишна Елка Дрвени Приврзоци Опис : Материјал : Дрво.Големина : диј�

Кожено издание Јазик : англиски Кожа Врзување На 'рбетот и Аглите Со златен лист печатење на' рбетот Преп

Нашиот Фудбалски Дрес До Половината има засилена Крпа За Компресија Xtreme за да одговара на вашето тело, о

20 "Половината На Панталоните : 6696см / 25.61"Големина : Л Големина.21" Ракав : 62cm / 24 Постои одредена помош за да �

Прилагодени, претходно исечени 16мил ултракурвни винилни плочи се отпечатени со графички елементи за да

СОХО САЛОН : напредразмислување, современ дизајн кој е пример за вредност и квалитет., сликата може да не

Ретро Bluetooth Грамофонски Звучник Пренослив Мини Ретро БЕЗЖИЧЕН ЗВУЧНИК СЕДИШТЕ Soundfeaute : 1 Пренослив bluetooth

Please wait...