0
clear
  • Фери-Морс 1800мг Ротквица Бел Глобус Растителни Семиња Полно Сонце
  • -20%
  • -20%
Фери-Морс 1800мг Ротквица Бел Глобус Растителни Семиња Полно Сонце

Фери-Морс 1800мг Ротквица Бел Глобус Растителни Семиња Полно Сонце

DEN 1.67

Износ
Во форма достапна за нарачката

Ротквицата од бел Глобус е прекрасна ротквица во форма на глобус со снежно-бела кожа и внатрешност. Овие брзорастечки ротквици се погодни и За Пролетно и За Есенско садење. Најдобро собрани кога приближно 1" во дијаметар. Ротквицата од бел Глобус има зачинет вкус и остро, а сепак нежно месо. Конзистентната влага е важна во одгледувањето вкусни ротквици. Засади на отворено кога почвата се загрева Во Пролет/Крајот на Летото За Fall култура. Во полно сонце, сее 2 семиња на инч во редот. Цврсто покријте ги семињата со земја. Кога растенијата имаат 3 или 4 лисја, тенки до 1 инч. За стабилна култура, сее на секои 10 дена до топло време и повторно во fall до 30 дена пред мраз. Светлосни Потреби : Целосно Сонце. Животен Циклус На Растенијата : Годишно. Длабочина на семето : 1/4 во. Растојание На Семето : 12 "/18". Денови За Germење : 5-7. Денови До Зрелост : 26. Цврстина Зони : 2-11.

Главните својства

Избор на купувачот

Кјанти хибридниот сончоглед без полен, долготраен цут е одличен за сечење и прикажување во летни цветни

Дајте Му на Брендивин една сезона на растење и ќе бидете маѓепсани од извонредниот вкус на наследството

Сертифициран Органски од Орегон Тилт (95 дена) Јубилејот одамна е една од најпопуларните дињи Во Америка.

Основана во 1856 година, сите фериботМорс семиња се НеГмо Ние се гордееме со нашата свежина на семето....

краток опис не е достапен Семиња Од Кељ Лачинато 25 ФунтиБрасика олерацеа вар acephala НеГМО Преданија Отв

Нека нашите Кралско Семејство Мешани Бои петунија владее во сончеви области на вашиот двор, без разлика

Одгледувајте Пиперки Од НаследствоЗасадете Семе Од Лута Пиперка Од Црвена Цреша2.5005.000 Сковили : Именува

ЧудоГро гроаблс Босилек Семе Под, 0.49 мл Секој, Подготвен Да Засади Мешунки Чудо Гро гроспособни Мешунки

Please wait...