0
clear
  • Miabellaенски женски 1- карат аквамарин и карат дијамант 14kt прстен за ангажман на бело злато ореол
  • -20%
  • -20%
Miabellaенски женски 1- карат аквамарин и карат дијамант 14kt прстен за ангажман на бело злато ореол

Miabellaенски женски 1- карат аквамарин и карат дијамант 14kt прстен за ангажман на бело злато ореол

DEN 15855.84

Износ
Во форма достапна за нарачката

Големина на аквамарин : (8x8mm).Слезете на колена, овој пат официјално, со овој безвременски миабела аквамарин и прстен за ангажман на ореол. Изработено во пенливо 14-карат бело злато, овој волшебно прстен има кружен, аквамарински скапоцен камен (8x8mm), два кружни, сетила и 16 кружни, дијаманти поставени со отворено (G-H-H-I, I2- I3). Поставување на аквамарин : поставување на prong. Јасност на дијаманти : I2-I3.

Главните својства

Избор на купувачот

Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит Големина на бел

Донесете го дома овој миабела создаде бел сафир орео прстен за да го покаже вашиот стил Изработено во св

Големина на гранат : (9x7mm) Ширина на свадбениот опсег : 1,8мм Загарантирано 100% задоволство нашиот високо п�

Одбележете ја вистинската loveубов што ја чувствувате за вашата loveубов со деликатната убавина на овој св�

Овие зелени столпчиња додаваат богатство и на дневните и на вечерните ансамбли Одликувајќи се со фанта�

Подигнете го вашиот изглед со овој 14 K бело злато 0,75 CT вкупна тежина Аквамарин Кластерски прстен Овој пр�

Овој 4мм свадбен бенд има високополирана завршница во 10kt бело злато за класичен изглед Овој прстен е сов

Додадете малку талент на вашата облека со овие прекрасни врски, NHL Минесота диви манжетни Овие врски со �

Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и инова�

Изгледајте извонредно кога го носите овој прстен за коктел на Миабела Моисанит и црн дијамант Изработе�

Време е да го прославите вашиот омилен тим, ураганите во Каролина! Овој приврзок NHL создаден од родиумпо�

Изработено во злато од роза од 10 килограми, овој прстен го прикажува триото смарагдно исечени камења од

Прстените за чување се прекрасен подарок што секоја жена во вашиот живот ќе сака да го прима! Keepsake Blissful 1

Подарете го овој прстен како прекрасен знак на вашата убов и направете ја вашата пригода незаборавна...

Гледајте го нејзиниот сјај светло со овој прстен за ангажман на белиот топаз и дијамантски акцент...

Култивиран бисер на слатководни Белата слатководна култивирана бисер додава допир на рафинирање и кла�

Спакувано до совршенство Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со к

Откарете го прстот со овој едноставен, но елегантен прстен со допир на зачудувачки скапоцен камен од 4мм

Крушете го прстот со овој прекрасен бенд инспириран од тијара! Декорирани со прекрасни австриски крист�

Боја на дијаманти : GHI CN Ruby Cut : овална Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил Поставување

Направете го нејзиното срце треперење со овој миабела создаден бел сафир и прстен за ангажман со дијама

Овој уникатен прстен за ангажман со двојно ореол, Миабела Моисанит, е задолжително парче накит Монтиран

Овој прекрасен прстен на перидот и дијамант ќе направи прекрасен додаток на секоја гардероба за накит...

Покажете го вашиот стил со овој 14 K бело злато 0,75ct вкупна тежина танзанит кластерски прстен Овој природе

Нагласете го вашиот изглед со овој привлечен женски фацетиран огледало на Ораво, финиш од 5 мм, бел волфр

Неверојатниот starвезда k гроздобер изглед ореол голем 11x8 форма на круша создаде сафир прстен, достапен в�

Висока полска завршница заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај Со висока полирана завршница,

Уживајте во прекрасните флорали на сафир со овој неверојатен, егзотичен прстен Центри за сина сафир со �

Please wait...