0
clear
  • Примарно злато Карат бело злато срце Гарнет и аа дијамантски прстен
  • -20%
  • -20%
Примарно злато Карат бело злато срце Гарнет и аа дијамантски прстен

Примарно злато Карат бело злато срце Гарнет и аа дијамантски прстен

DEN 3.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Размислен подарок за жената што ја обожавате, овој гранат и дијамантски срцев прстен е сигурно да импресионира. Прекрасно дизајниран во 14 карат бело злато Овој прстен има 6мм во форма на срце од 6мм 0,8 CTTW црвен гранат скапоцен камен и пенливи I1 јасни акценти на дијаманти за луксузен привлечност. Available in finger size 7.Metal Weight : 1.63 grams Jewelry Type : Fine Ring Style : Gemstone and Diamond Ring Gender : Women's Metal : Gold Gold Karat : 14 Karat Metal Color : White Band Width : 1mm Ring Size : 7 Gemstone Details : Type : Garnet Birthstone Month : January Color : Red Cut : Face Ted Shape : Heartsize : 6mmweight : 0,8 Cttwquantity : 1 Jewelry Setting : Prong Diamond Детали : Јасност : I1 Color : G-Ibirthstone месец : Aprimcut : Face Ted Shape : бел лак, совршен за да се дава или давање подароци. Земја на потеклото : Соединетите Држави 14 Карат бело злато, скапоцен камен, дијамант.

Главните својства

Избор на купувачот

Направете го нејзиното срце треперење со овој миабела создаден бел сафир и прстен за ангажман со дијама

Фенси 925 Стерлинг Сребрен прстен, поставен со 8x6 Исклучителна третирана во Лондон Сина Топаз како центар

Ништо не вели дека елеганцијата е како оваа 3,5 КТ перница исечена лондон сина топаз коктел прстен во 14к б

Спакувано до совршенство Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со к

14К бело злато и ѓердан од кабелски ланец од 22 "0,9 мм со лизгачка мушка Модерен, суптилен и издвојување на �

Неверојатниот starвезда k гроздобер изглед ореол голем 11x8 форма на круша создаде сафир прстен, достапен в�

Подигнете го вашиот изглед со овој 14 K бело злато 0,75 CT вкупна тежина Аквамарин Кластерски прстен...

Нагласете го вашиот изглед со овој привлечен женски фацетиран огледало на Ораво, финиш од 5 мм, бел волфр

Одбележете ја вистинската loveубов што ја чувствувате за вашата loveубов со деликатната убавина на овој св�

Прстените за чување се прекрасен подарок што секоја жена во вашиот живот ќе сака да го прима! Keepsake Blissful 1

Изработено во сребро, ангажманот го прикажува овално, создадено со камења од камења од цејлон сафир во ц

Висока полска завршница заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај Со висока полирана завршница,

Изненадете ја со овој прекрасен срцев прстен што е совршено за да ги искажете своите чувства Направено �

Излезете со доверба со овие мијабела роса создадоа обетки од кружни пречки во Моисанит Изработени во бу

Спакувано до совршенство Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со к

Изработено во злато од розово 10к, овој прстен го прикажува триото смарагдно исечено зелени камења од ам�

Засилете го вашиот изглед со сјајот и димензијата на оваа лента за редакции со дијаманти Изработено во �

Подарете го овој прстен како прекрасен знак на вашата убов и направете ја вашата пригода незаборавна Та

Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и инова�

Please wait...