0
clear
  • Ана Домино-Исток И Запад-ЦД
  • -20%
  • -20%
Ана Домино-Исток И Запад-ЦД

Ана Домино-Исток И Запад-ЦД

DEN 2.67

Износ
Во форма достапна за нарачката

Ана Домино - Исток И Запад (Проширено Издание) (ЦД НОВО)Етикета : Les disques Du Crepuscule Format : Датум На Издавање : 11 Септември 2020 No. на Дискови : 2 UPC : 708527200070албум Песнидиск 1 : 1. Со Денот доаѓа Зората2. Земја На Моите Соништа3. Прегледа4. Секој Ден, Јас Нема5. Доверба, Во Љубов6. Повторување7. Liveам (во живо)8. Мојот Човек (во живо)9. Земете го тоа (во живо)10. Промена (во живо) 11. Само Премногу (во живо)12. Таа Одеше (во живо)13. Фатени (во живо)ДИСК 2 : 1. Зана (в. Лук Ван Акер) 2. Сон (в. Стентон Миранда) 3. Криминал (жан-Мајкл Баскија)4. Скат (в. Марк Мулен)5. Џои Дојде Дома (с. Кид Монтана)6. Овде Во Моето Срце (в. Стефин Мерит)7. Поме На Д-р Сакс (в. Џек Керуак)8. Декември Сончева Светлина (w. На)9. Столб Кутија Црвена (w. На) 10. Светлината Во Центарот На 11. Марблетаун Девојка 12. Аритметика (в. Ултрамарин)13. Убава како Тага (ш. Бускеми) 14. Искра од Кремен До Глина (в. Ултрамарин)15. Што Чува (в. Хаубата) Ана Домино-Исток И Запад (Проширено Издание) - Цд-Издавачка Куќа : Соул Забелешка. Музички Жанр : Посебен Интерес.

Главните својства

Избор на купувачот

36 песна компилација содржи 1946 калифорнија емитува од страна на вокалист / гитарист Харли Хагинс, еднокр�

Овој некогашен водач на полка танцбенд продолжи да снима со Вокалистот Ред Стјуарт некои од најпознати�

Овие ангелски алтосакс настапи (многу заедно Со Мајлс Дејвис) му дадоа на џезот сосема нов стандард за у�

Ова е многу добро испланиран датум без бавни моменти Хас и Халахан најдоа рамнотежа и заедница еден со д

Ова е придружник на филмот Кралот На Сината Трева, и двете го прикажуваат животот на пионерот на блуграс

2014 издание, софомор албум Од Поппејачот / текстописец На СПИСАНИЈА ИЛИ РОМАНИ, Anи Грамер го зајакнува св�

Како и неговиот херој Хенк Вилијамс, Чарли Прајд беше кантри пејач подеднакво дома во светите и секулар�

Грант ГринУлица На Соништата (ЦД НОВО)Етикета : Bluen Format : Датум На Издавање : 24 Февруари 2009 No На Дискови : 1е�

Четирите Веди се составени од голем број текстови, составени речиси две илјади години пред Христа, од по

Пет цдсет кој содржи квинтет албуми од ветеранот вокалист, гитарист и забавувач Ги вклучува албумите До

Една година откако свиреше флејта на Мамас Калифорнија Дримин,Цитат; Бад ја изнесе својата верзија на о�

ОВА Е ЦД НА западните класици и модерните западни песни напишани од најдобрите текстописци во светот де

Колекција само ВО ЕУ Смртта На Ален Тусен на 15 ноември 2015 година веројатно го затвора најголемиот перио�

Иан Левин, англискиот текстописец, продуцент и ДИЏЕЈ добро познат како шампион на Северната Соул Музика

Џеф тејлор пораснал Во Батавија, Њујорк и почнал да свири хармоника и тастатури во неговиот бенд Татков�

Одис 9 Полноќен Гостин (Случајно Покритие) (Вкл 72pg Фотокнига, Разгледница, Мини Картичка, Филмска Фотогр�

Петкратниот номиниран за Греми и седумкратен добитник НА НАГРАДАТА ГМА Гулаб, Карен Пек И Њу Ривер се вр

2020 ослободување идејата беше да сум роден Во Бразил, дали вака звучеше мојата музика?Цитат; saidефан рече..

Колекција ВО ВЕЛИКА британија која ги истакнува Спинерите (Или Спинерите Во Детроит, како што се познат�

Специјално ограничено издание 2цдкутија од најдобрите и најсветлите песни од Записите За Ѕвездена Пра�

Најдобар Балди албум повеќето фанови никогаш не слушнале Благодарение на тоа што беше на инди етикета в

Please wait...