0
clear
  • Натали хас-ХАС-ЦД
  • -20%
  • -20%
Натали хас-ХАС-ЦД

Натали хас-ХАС-ЦД

DEN 576.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Сестрите Натали (виолончело) и Бретања Хас (виолина) го започнаа својот музички живот заедно, исполнувајќи го својот дом од детството со бах апартмани и стари мелодии. Меѓутоа, тоа беше самостојно-следејќи различни патеки низ различни музички традиции, земји и култури-и двајцата пристигнаа како виртуози и композитори на највисоко ниво на современа стринг музика. Љубителите на акустичната музика тешко можат да го спомнат едниот без да се повикуваат на работата на другиот. Со ХАС, овие еднина музичари конечно снимаат заедно-во дуо форма - за прв пат. Тоа е соработка цел живот во создавањето, и музика која опфаќа патувања низ времето и низ светот. Од Нешвил До Норвешка, Келтските Острови До Калифорнија, Натали И Бретања го апсорбираа, адаптираа и направија свој свет на музика. Резултатот? Хас.Албум Песни1. Слободен Простор/Ролна За Денис2. Волонтерот3. Кевин и Микеал/Џиг4 На вејн. Харвеландсвалсен/Компатис Валсен5. Боб и Сузан Се Добредојдени Во Инвернес 6. Каролин И Ѓумбир/Езерцето 7. Посета/Спојување На Колибри8. Розовиот Градинар9. Чуден Пат До Непознатото/Каубојскиот Друид10. Збогум на ајлин/Лејди Крајслер Од Колингвуд/Десната Арм11 На Аласдаир. Конечно Натали хас - ХАС - ЦД.

Главните својства

Избор на купувачот

Деби албум од 2010 година од експерименталното Поп дуо Албумот пренесува тајни преку намерно погрешно по�

Петкратниот номиниран за Греми и седумкратен добитник НА НАГРАДАТА ГМА Гулаб, Карен Пек И Њу Ривер се вр

2017 ослободување Од Пејачката Р&Б, првото издание преку нејзината етикета тамартијанланд преку еоне Заб�

веруваме дека го фрливме чувството на оваа рана Американска мешавина на музика во тенџерето за готвење,

2020 ослободување идејата беше да сум роден Во Бразил, дали вака звучеше мојата музика?Цитат; saidефан рече..

КАКО ШТО БЕШЕ ВО 69. Овој 8цдсет ја прикажува секоја постоечка снимка од бак Овенс последните години со Ка

2019 ослободување Брантли Гилберт направи огромен вид на земја која ги консолидира аутсајдерите, оддалеч

Како и неговиот херој Хенк Вилијамс, Чарли Прајд беше кантри пејач подеднакво дома во светите и секулар�

Одис 9 Полноќен Гостин (Случајно Покритие) (Вкл 72pg Фотокнига, Разгледница, Мини Картичка, Филмска Фотогр�

Грант ГринУлица На Соништата (ЦД НОВО)Етикета : Bluen Format : Датум На Издавање : 24 Февруари 2009 No На Дискови : 1е�

2014 издание, софомор албум Од Поппејачот / текстописец На СПИСАНИЈА ИЛИ РОМАНИ, Anи Грамер го зајакнува св�

Џон Денвер Х2 (Повторно Дома / Карпеста Планина Висока) [ЦД] 88697221032 Музика Џон ДенверХ2 (Повторно Дома / Рок

Оригиналната музика На Скот Вилсон, изведена на автентични инструменти на Блискиот Исток...

Серијалот "дизни Караоке" : Хана Монтана продолжува да биде #1 на Табелата "Билборд® Караоке" откако прода

Гитара Волк Почит Албум; Јапонските рок богови се зборува, тоа е година На Волкот, Гитара Волк што е Собр�

Овие ангелски алтосакс настапи (многу заедно Со Мајлс Дејвис) му дадоа на џезот сосема нов стандард за у�

Враќање Засекогаш е џез фузија група основана и предводена од пијанист Чик Кореа Преку своето постоење,

Ова е придружник на филмот Кралот На Сината Трева, и двете го прикажуваат животот на пионерот на блуграс

Please wait...