0
clear
  • Глорија Estефан-БРАЗИЛ-ЦД
  • -20%
  • -20%
Глорија Estефан-БРАЗИЛ-ЦД

Глорија Estефан-БРАЗИЛ-ЦД

DEN 576.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

2020 ослободување. идејата беше да сум роден Во Бразил, дали вака звучеше мојата музика?Цитат; saidефан рече. Албумот на глорија Estефанс требаше да излезе пред речиси три години. Но, сега колекцијата на classефанс од 11 класици повторно замислена и повторно снимена и повторно испеана и конечно излегуваат четири нови оригинали, сите исечени со бразилски музичари и продуценти. Глорија Estефан-Бразил305-ЦД.

Главните својства

Избор на купувачот

Иан Левин, англискиот текстописец, продуцент и ДИЏЕЈ добро познат како шампион на Северната Соул Музика

ОВА Е ЦД НА западните класици и модерните западни песни напишани од најдобрите текстописци во светот де

Деби албум од 2010 година од експерименталното Поп дуо Албумот пренесува тајни преку намерно погрешно по�

DEN 290.56

Ана Мете Иверсен пишува за нејзиното ново издание со Големиот Бенд Норботен : "ми беше големо задоволств

Оригиналната музика На Скот Вилсон, изведена на автентични инструменти на Блискиот Исток Инструментац�

Ова е многу добро испланиран датум без бавни моменти Хас и Халахан најдоа рамнотежа и заедница еден со д

БЛК ГРОЗДОБЕР : РЕПРИЗАТА е проширена перспектива на теми и приказни дискутирани во дебито НА Блк ОДИСЕ�

Петкратниот номиниран за Греми и седумкратен добитник НА НАГРАДАТА ГМА Гулаб, Карен Пек И Њу Ривер се вр

Колекција ВО ВЕЛИКА британија која ги истакнува Спинерите (Или Спинерите Во Детроит, како што се познат�

2017 ослободување Од Пејачката Р&Б, првото издание преку нејзината етикета тамартијанланд преку еоне Заб�

2014 издание, софомор албум Од Поппејачот / текстописец На СПИСАНИЈА ИЛИ РОМАНИ, Anи Грамер го зајакнува св�

Огромно влијание врз генерацијата рокенролери, Пијанистот За Истражување И Развој Во Њу Орлеанс, Хјуи С

Четирите Веди се составени од голем број текстови, составени речиси две илјади години пред Христа, од по

Џон Денвер Х2 (Повторно Дома / Карпеста Планина Висока) [ЦД] 88697221032 Музика Џон ДенверХ2 (Повторно Дома / Рок

Please wait...