0
clear
  • Стандарден Хоризонт GX1400B; Vhf 25-Вати Радио Црна Фиксна Монтажа
  • -20%
  • -20%
Стандарден Хоризонт GX1400B; Vhf 25-Вати Радио Црна Фиксна Монтажа

Стандарден Хоризонт GX1400B; Vhf 25-Вати Радио Црна Фиксна Монтажа

DEN 5840.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Ние се стремиме да обезбедиме нови иновативни производи за да ја задоволиме потребата од светот што брзо се менува во кој живееме. Нашата цел е да обезбедиме производи направени со најдобар материјал и конзистентни и висококвалитетни процеси. Карактеристики фиксна Монтажа VHFCompact Дизајн На Задна Кутија Disignipx8 Потопен Дизајн2o Систем За Лесно Ракување со мени стандарден Хоризонт Јасно Гласовно Светло Назад / Матрица Со Точки Дисплеј Микрофон со Клучеви Спецификации Боја : Црна Тежина : 2,9 lbs - SKU : CW72510 стандарден хоризонт интегриран gps. Функција за поништување на бучава и за примање и за пренос на аудио. Претходно поставени клучни продавници до 10 омилени канали. Програмабилно скенирање, приоритетно скенирање и повеќе часовници. Мери 3 инчи висока за 7 инчи широка за 9 инчи длабочина.

Главните својства

Избор на купувачот

Ако ви треба удобен систем за комуникација на работното место или за вашата следна авантура на отворено

Моќност : DC 3v AAX2 батерии (Батеријата Не Е Вклучена) Големина : 1056527мм Телескопскиот приемник на антената е

ОВА QFX am / FM / shortwave 3бенд радио нуди AM, FM, и кратки бранови 3бенд радио ПРЕДВОДЕНА моќ индикатори Ова висок�

Овој Sangean® Pocket AM / FM радио (Clear) нуди Sangean DT120 јасен џеб AM / FM радио (јасно) Овој џеб AM / FM радио (Clear) е одлична с�

KA500 е совршено радио за итни случаи и катастрофи Има можност да добие широк спектар на емитување, како шт

Инсталира на покривот на кабината, флибриџ или лак Антената се прицврстува со сопствени завртки за монт

Останете поврзани на водата Со Морското Радио Црн Океанус д од Uniden® UM415 се одликува со целосна Класа Д ДС

Ова е последното преносно радио што некогаш ќе мора да го купите Има огромна антена од 200 мм ферит, кој го

●FM / AM & Временско Радио Qrank Радио Светски Приемник За Итни Случаи! Бидете први што ќе бидете известени за

16 канали Опционално Гласовно Благовештение 5 W / 1 W VHF излезна моќност 12.5 / 25 k Hz Растојание На Канали CTCSS / DCS

Сигурно итно време на вашите прсти Ажурирања и предупредувања за секое тешко време што се приближува со

Motorola Talkabout enther mr350r Е крајната алатка за комуникација за сериозниот ентузијаст на отворено Со опсег до 35 �

За овој проект Одличен прием : вклучувајќи : 1) моќен DSP чип што го прави почувствителен при примање сигна�

Please wait...