0
clear
  • Јенсен ЈЦР-АМ Фм Дуал Алрм Цлцк Радо
  • -20%
  • -20%
Јенсен ЈЦР-АМ Фм Дуал Алрм Цлцк Радо

Јенсен ЈЦР-АМ Фм Дуал Алрм Цлцк Радо

DEN 2.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Радиото ЗА Будилник ЈЕНСЕН ЈЦР-212 НАУТРО/ФМ има едноставен, елегантен дизајн кој се произведува со употреба на био-пластика. Единицата има дигитално подесување НА ПЛЛ и голем, лесен за читање 1.8-ин. БЕЛ LED дисплеј со прекинувач со високо-ниско затемнување. Заспијте слушајќи радио, разбудете се на вашата омилена станица или традиционален аларм и спијте малку повеќе кога ви треба со копче за одложување што лесно се лоцира. Единствената карактеристика НА JCR-212 е тоа што главниот дел од кабинетот е направен со употреба на био-пластика која вклучува материјали добиени од растенија и други обновливи материјали. Био-пластиката наспроти производите направени со употреба на 100% материјали базирани на нафта помагаат да се намали употребата на фосилни горива, да се намали јаглеродниот отпечаток на конвенционалните производи што ги заменуваат и, во агрегатна употреба, може да ги ублажи ефектите од климатските промени. JCR-212 работи на напојување со НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА од 120 волти и има резервна копија на батеријата за поставките на часовникот (батеријата не е вклучена). 1.8-во. БЕЛА ПРЕДВОДЕНА дисплеј. AM/FM приемник со дигитални pll подесување; 10 ЧАСОТ НАУТРО и 10 FM станица поставувања. Разбудете се на радио или аларм благодарение на вградениот звучник. Двоен аларм со одложување. Функција за спиење. Здраво / ниска контрола на затемнување. Преклопен штанд. Напојува со адаптер ЗА НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА од 120 волти. Резервната копија на батеријата за функциите на часовникот бара 1 CR2025 литиумска батерија (не е вклучена).

Главните својства

Избор на купувачот

Инсталира на покривот на кабината, флибриџ или лак Антената се прицврстува со сопствени завртки за монт

Овој Sangean® Pocket AM / FM радио (Clear) нуди Sangean DT120 јасен џеб AM / FM радио (јасно) Овој џеб AM / FM радио (Clear) е одлична с�

●FM / AM & Временско Радио Qrank Радио Светски Приемник За Итни Случаи! Бидете први што ќе бидете известени за

Сигурно итно време на вашите прсти Ажурирања и предупредувања за секое тешко време што се приближува со

Motorola Talkabout enther mr350r Е крајната алатка за комуникација за сериозниот ентузијаст на отворено...

Метра Нисан Максима 20072008 (За НеНавигациски Модели) Нова Метра Метра 997421 Радио Инсталација Комплет Двој�

За овој проект Одличен прием : вклучувајќи : 1) моќен DSP чип што го прави почувствителен при примање сигна�

16 канали Опционално Гласовно Благовештение 5 W / 1 W VHF излезна моќност 12.5 / 25 k Hz Растојание На Канали CTCSS / DCS

Ова е последното преносно радио што некогаш ќе мора да го купите Има огромна антена од 200 мм ферит, кој го

Ако ви треба удобен систем за комуникација на работното место или за вашата следна авантура на отворено

KA500 е совршено радио за итни случаи и катастрофи Има можност да добие широк спектар на емитување, како шт

Моќност : DC 3v AAX2 батерии (Батеријата Не Е Вклучена) Големина : 1056527мм Телескопскиот приемник на антената е

Ние се стремиме да обезбедиме нови иновативни производи за да ја задоволиме потребата од светот што брз

ОВА QFX am / FM / shortwave 3бенд радио нуди AM, FM, и кратки бранови 3бенд радио ПРЕДВОДЕНА моќ индикатори...

Останете поврзани на водата Со Морското Радио Црн Океанус д од Uniden® UM415 се одликува со целосна Класа Д ДС

Please wait...