0
clear
  • Morakniv Craftline TopQ Allround Fixed Blade Utility Niff со нож од не'рѓосувачки челик Sandvik 4.1
  • -20%
  • -20%
Morakniv Craftline TopQ Allround Fixed Blade Utility Niff со нож од не'рѓосувачки челик Sandvik 4.1

Morakniv Craftline TopQ Allround Fixed Blade Utility Niff со нож од не'рѓосувачки челик Sandvik 4.1

DEN 223.68

Износ
Во форма достапна за нарачката

Сериите Мора занаетчиски вклучуваат остри, издржливи, висококвалитетни ножеви за комунални услуги погодни за градежни, трговски и индустриски професионалци. Занаетчиските ножеви на Top Q се карактеризираат во форма, двојно обликувани, држачи со високо триење кои се ергономски дизајнирани да бидат удобни и безбедни. Опциите за не'рѓосувачки челик Мора се идеално прилагодени за апликации за морски, риболов, надворешни и градежни апликации, каде ножевите гледаат тврда употреба и најчесто се изложени на нечистотија и влага. Содржината на хром на не'рѓосувачки челик ги прави помалку подложни на корозија и оксидација од јаглеродните челици, давајќи им подолг живот во целина. Ножевите на Мора се направени од висококвалитетен челик Sandvik. Челините со ножеви на Сандвик се карактеризираат со ултра фини карбиди кои резултираат во врвни својства на фалсификување и зацврстување. Отсуството на големи карбидни наоѓалишта промовира одлична острина на работ за оптимални перформанси на сечење. Моракнив произведува ножеви со највисок квалитет во Мора, Шведска уште од 1891 година. Професионалци ширум светот им веруваат на квалитетни материјали и фино изработка на ножевите Мора. Ножевите на Мора се карактеризираат со ергономски дизајнирани рачки и користат челик со нож со врвен квалитет, кој е оптимално прилагоден на задачата за која е наменет ножот. Фиксиран нож за сечилото со сечило од не'рѓосувачки челик. Дебелина на сечилото : 0,098 "(0,25 см), должина на сечилото : 4,09" (10,4 см), вкупна должина : 8,6 "(21,9 см), нето тежина : 4 мл. (114 g). -Фрикција гума зафат.

Главните својства

Избор на купувачот

Една Нова Резервна Замена 12v Запечатена Зрак Сијалица која одговара на неколку Модели во следните Бренд

Земете го Овој 7 ММ Engер Сече Моисанит Пасијанс Ангажман Прстен за вашата дама и да ја направат денот пов�

Недефинирани Подароци Маиците ви помагаат да бидете вие! Нашиот 100% Памучен Унисекс врат На екипажот Бел

Тоа е големината на оваа ставка.Стил : Модни И секојдневни Панталони, Удобно Слободно Време, Совршено За

Машки Костум Јакна 2 Парче Костум Бизнис Свадба Партија Јакна Елек И Панталони Палта Сезона : Пролет, Aut П

Опис : Пол : Жени Жена, Дами Дама, Женски Стил : Женска Кошула Без Ракави, Блуза Со Еднобојна Боја, Обичен Т�

Патриот Рамки создаде Фино квалитетна Класична Црна Рамка со 22к Сребрен Медалјон за Вашиот Чесен Серти�

Овие Трендови Меѓународни Марвел Стрипови ПајакДевојкаПајакДевојка #68 Ѕидниот Постер е дизајниран со

Ви благодариме за вашиот обичај.Грижата за клиентите е наш главен приоритет.Понудата е предмет на доста

Оваа прекрасно дизајнирана налепница го прикажува Знамето На Гордоста На Виножитото со фиренца со пома

Оклахома Ленд раш 1893 Номестед Барателите Брзаат Во Чироки Стрип Оклахома Територија на 16 септември 1893 Н

Фалсификуваниот Џони Зглоб на рокјок за фабрикатори и градители на системи за суспензија нуди 30 степен�

Достапна е опрема за други машини Прелистајте ги нашите комплети за тркала и гуми за Utв и Атв.Кога ќе ку�

Вклучени : Dell 7910 Работна Станица 2x E52643v3 Шест Основни 3.4 Ghz Процесори, 128gb RAM МЕМОРИЈА, 250 GB NVMe M...

Спецификација Име на ставка : врвот на камизолата Боја : бела Големина : С, М, Л, ХЛ Материјал : полиестер...

Големина : 11 Должина На Влошка : 10,5 см / 4,13" Препорачана возраст : 04 Месеци САД : 3,5 Велика БРИТАНИЈА : 2,5 ЕУ : 1

Изработени од ткаенина, лесни меки и удобни Нашата облека е дизајнирана за Азиска фигура, што значи да б�

Функција : 1 Шрапнелот во форма на лак и лак е дизајниран со доволно еластичност и лесно може да се притис

Бебешки Кревет, Преклопливо Цветно Печатено Бебешко Креветче со Перница Опис : висококвалитетен матери

Елегантни Карирани Слаби Разнобојни Плус Големина ПАНТАЛОНИ 3xl (18) Ограничени Количини, Ексклузивно за !

Баба ми Ме Сака Маица За Мали деца, со слатко маче и цвеќиња Прави симпатичен подарок за туш за бебиња за

Прегрнете ги вашите корени во овие, Сакам Индијана Божур Цвет Дете Фустан Прави прекрасен роденденски п

Кремот за очи содржи колаген, ја храни и штити областа околу очите, ја навлажнува и осветлува кожата на о

Од комплетни комплети алатки до практични инструменти, при рака има разновиден асортиман, подготвен да

Карактеристики : 1 Изработен е од висококвалитетен материјал и издржлив 2 Свинче банка со голем капацит�

Денот на вљубените нараквица празна плетенка во форма на срце црвено јаже двојка нараквица љубов споју�

Посакајте семејство и пријатели многу среќен роденден и одлична година напред со празнична роденденск�

Please wait...