0
clear
  • Але Дупре - Крадци - Коска-Винил
  • -20%
  • -20%
Але Дупре - Крадци - Коска-Винил

Але Дупре - Крадци - Коска-Винил

DEN 0.33

Износ
Во форма достапна за нарачката

Дупри го доби својот музички почеток во Остин, Тексас, а неговиот глас сѐ уште има боја на Автопати од er на Срцето. Тоа е квалитет наменет за приказните раскажани за Крадците. Ова се приказни за годините На Трамп, распон што се совпадна со обидот На Дупри да го обнови животот по разводот. Тоа беше време за болниот крај на илузиите. Живееше помеѓу резиденции на уметници, подмножества и единици за складирање долж и-10, и наскоро најде форма во долгите редови на традиционалните народни балади. Полека, се појавија нови песни.Искуството На продуцентот Мајкл Краснер, аранжманот за филм и неговото длабоко внимание на сонгкрафт, поставија совршена сцена за лирското раскажување приказни На Дупри. Старо-Холивудските гудачки полумесечини и нежните акустични фрази минуваат внатре и надвор од фокусот зад вокалот, бујна позадина за остриот дијалог на песните.Широк спектар на традиционални инструменти ги пополнуваат овие гитарски песни. Промислените аранжмани во комбинација со способноста На Дупри за пишување песни создаваат таков посебен запис. Крадците е приказна за почеток од почеток. Тоа е цврст албум на текстописец со жесток, тежок народ и земја што цвета. Станува збор за помирување со чудните обрасци на вашиот живот, чудните повторувања од кои не можете да избегате.Албум Песни1. Торонто Ролна2. Гледачот3. Лажни Дијаманти, Лажни Моќи4. Посакувам Да Ми Беше Прв5. Пештера 6. Мисури Мун7. Ќе Те Направам Мој8. Ниска Земја Блуз9. Лоуман10. Фортунадо Алекс Дупре - Крадци - Коска-Винил.

Главните својства

Избор на купувачот

Неверојатно кул албум од 1973 Година Што се Случува Од Доцниот, Одличен Јапонски Фанк И Џез Дон Такехиро Х�

Двојно винил лп притискање вклучува бонус 7 еден Делукс две ЦД издание Дигитално ремастерирано и прошир

Ограничено притискање на винил ЛП од 180 гм 2019 гледа прослава на легендата на душата Бери Вајт и неговите

Винил лп притискање Албум 2023 од двократната греми наградувана пејачка и текстописец Лорен Дајгл...

Винил лп притискање Делфониката е суштинска група со слатки души формирана во средината на 60тите годин�

ББЕ Музиката го најавува првото потиснување на класичните албуми На Рој Ајерс Богородица Сеприсутност

Еден од неколкуте албуми Сун Ра објавен на легендарниот Импулс! етикета Во раните 70ти, Астро Блек дава с�

Винил лп притискање Албум од 2009 Година Од Инди фолк уметникот Со седиште Во Колорадо Грегори Алан Исако�

Братот s седеше со микрофонот и плукаше рими додека доаѓаа кај него, без да ги пишуваат или организираат

Винил лп притискање Музика што ја открија Во Списанието Трашер и емисии на генератори на гас во малиот г

Џош Тарнер се враќа со својот нов студиски албум, Земја Состојба на Умот Рекордот од 12 песни истакнува н�

Овој албум следи по меѓугенерациска траума, бегалци Од Христијанско насилство во самракот наречен Пуру

Познат како Цитат;Кралот На Џубоксот;, тој беше многу популарен и кај црнобелата публика во подоцнежнит�

Крајната земја мешавина на задни патишта и химни подготвени за забави, HIXTAPE vol 1 е замисла на тешкиот умет

Ограничен седум инчен винил притискање Ансамблот "Сигурна Огнена Душа" се врати со својот прв врвен врв

Двојно транспарентно виолетова боја винил лп притискање ЈзуПсоникс е медитативна, извонредна инструме

Ограничен винил лп потиснување на овој класичен џез порака Овој албум е од суштинско значење За Сината �

"Градот Орион", репродукција на ова мистично небесно тело, пресоздадено од човекот Во мароканската пуст�

Ограничено притискање на црвен винил ЛП од 180 гм Ова е платинест сертифициран албум на Churchк Черч кој беш�

Please wait...