0
clear
  • Полиестер - Градот О. - Винил
  • -20%
  • -20%
Полиестер - Градот О. - Винил

Полиестер - Градот О. - Винил

DEN 505.28

Износ
Во форма достапна за нарачката

"Градот Орион", репродукција на ова мистично небесно тело, пресоздадено од човекот Во мароканската пустина, е долгогодишно копнежливо место за Поли и нејзините тројца членови на бендот и стана главна инспирација за насловот на албумот. Најдоброто од двата света во најубавата смисла на попот.Двојна верзија НА ЛП + ЦД. Најдоброто од двата света во најубавата смисла на попот. цитат; Во Мојот Чизми; е Поли совет за сите прашања од животот : Останете силни во солидни чизми-каубојките шетаат полесно. Многу од новите песни кружат околу темата на осаменоста во сите нејзини аспекти, но секој што сега размислува за едвај достапен концепт албум е мртов погрешно, бидејќи и во 2014 година бендот искри во фонтана на неврзан панк/нов бран/диско енергија : ова е местото каде што раните Глави Што Зборуваат висат на забава на блокот НА ДФА додека Клубот том Том се заглавува Со Ле Тигре во позадина. е светло блескав албум, но сепак произлегува спокојство и суверенитет во исто време. Градот О. Неколку турнеи во САД, Јапонија и Европа следеа како логична последица, па дури И Франц Фердинандс Алекс Капранос и самиот Г-дин Јамеѕејмс Марфи брзо станаа обожаватели на квартетот, кој сега се вчитува со полна сила на својата Премиера На Диско Б/Шамони Мусик. Двојна верзија НА ЛП + ЦД. Полиестерот, исто така, има едно око на подиумот, за да биде потврден во цитат; Катрина, цитат; песна која е посветена на заштитната покровителка На Денот На Мртвите Во мексико : прекрасна студена фузија На Итало поп, висока енергија и фанк од 80-тите-сигурно не е единствениот клуб погоден на овој рекорд. Цитатот на отворачот; Исечете Го Дијамантот; се обраќа на таа посебна секунда во која сфаќате поврзан хемиски состав кај вашиот колега, И двата инструменти цитат;Градот Орион јас сум пустинска музика +А Ла Полиестер - саундтракот за бендовите уште не-реализирани патување до потеклото на нивниот копнеж.

Главните својства

Избор на купувачот

Двојно винил лп притискање За да ја прослави 20Годишнината од НЕГОВИОТ ТУРИСТИЧКИ албум, Лудовиќ Навара

Ограничено притискање на црвен винил ЛП од 180 гм Ова е платинест сертифициран албум на Churchк Черч кој беш�

Винил лп притискање Албум 2023 од двократната греми наградувана пејачка и текстописец Лорен Дајгл Албумо

Познат како Цитат;Кралот На Џубоксот;, тој беше многу популарен и кај црнобелата публика во подоцнежнит�

Не Е Познат придонесот на починатиот продуцент Во Детроит Џејмс Девит Јенсипопознат на светот Како Џ Ди

Ограничен седум инчен винил притискање Ансамблот "Сигурна Огнена Душа" се врати со својот прв врвен врв

Чувствувајќи дека е време да се има посебен проект што може да одразува поинаква страна на нејзините кр�

Четири ентузијастички ремикс верзии од четири Европски електронски продуценти кои повторно ја посетув

Сега ја претставуваме оваа алка што недостасува во приказната, три албуми кои генерираа некои од Хејзлв

Винил лп притискање 2022 ослободување На неговиот втор албум соработувајќи со продуцентот Мет Пенс (Аѕоп�

Еден од неколкуте албуми Сун Ра објавен на легендарниот Импулс! етикета Во раните 70ти, Астро Блек дава с�

Винил лп притискање, вклучува бонус 12 инчен еден Како и мајсторите сликари кои истражуваат тема во теко�

Не можеме да помислиме на многу уметници кои имале разновидна кариера и кои биле вклучени во различни ж�

Братот s седеше со микрофонот и плукаше рими додека доаѓаа кај него, без да ги пишуваат или организираат

Кога Ќе Научиме гледа ОВУЛАЦИЈА ВМВ$м повторно обединување Со глостер глас На Громот Возач Шафик за дух�

По долго чекање, Јавното Мислење Во Мелбурн Афро Оркестар (ПОАО) треба да го издаде својот втор албум, Им�

Многу очекуваниот деби албум од уметникот На Наградата Импулс Лоу Ајленд, во кој се појавуваат синглови

Неверојатно кул албум од 1973 Година Што се Случува Од Доцниот, Одличен Јапонски Фанк И Џез Дон Такехиро Х�

Ограничена сина боја винил лп притискање Значаен албум Од Ео Батаантолку одличен, што ја натера целата �

Двојно транспарентно виолетова боја винил лп притискање ЈзуПсоникс е медитативна, извонредна инструме

The Weeknd го сметаше својот албум од 2022 година, Dawn FM, "sonic sonice experience" кој прикажува уникатна екипа на карактер�

Винил лп притискање 2014 деби албум Од Британскиот АлтРок бенд Создаден во менторот Пол Епвортс сопствен�

ХоландскоБелгискиот џезбенд дуо Гаре Ду Норд го издаде својот седми студиски албум Рандеву 8 : 02 во 2012 го

Двојно винил лп притискање 2020 ослободување Во текот на последните 10 години, продуцентот / ДИЏЕЈ Токимон�

Вејн Шортер постави висока лента со своите први неколку албуми За Блу Нота, но 1966 Адамс Епл (со Херби Хен�

Деби албумот НА ДАДАИЗМОТ 999 со Едвард КаСпел (Легендарните Розови Точки) со неколку гости музичари (Тон�

Будењето На Телото Што Сонува е следење на извонредниот албум На уметникот Од Тусон, Карима Вокер Од 2017 �

Please wait...