0
clear
  • Јавно Мислење Афро Оркестар-Именување И Обвинување-Винил
  • -20%
  • -20%
Јавно Мислење Афро Оркестар-Именување И Обвинување-Винил

Јавно Мислење Афро Оркестар-Именување И Обвинување-Винил

DEN 355.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

По долго чекање, Јавното Мислење Во Мелбурн Афро Оркестар (ПОАО) треба да го издаде својот втор албум, Именувајќи го соодветниот одговор на 21-от век на музиката што го тресе светот Од 1970-тите во Нигерија. Резултатот е верен на афробит планот на хипнотички, проширени песни, импровизација и политички коментар, но додава во формулата мноштво пан-Африкански влијанија и хип-хоп елементи кои ги одразуваат длабоките корени на бендот. Како што сугерира насловот, и во вистинската афробитска традиција, Именувајќи го и етосот како и важноста на заедницата и останувајќи верни на убедувањата. Подигнување на визиите за посветла можна иднина како што е наведено во цитат;Нема Пасош,цитат; албумите бесрамна песна за отворање, се избалансирани со искрени размислувања за неправдата како што гостинот Роби Торпс ја презема историјата на Австралија во насловната песна. За именување е најпознатиот албум корици на 1970-тите. оваа врска е она за ШТО СЕ РАБОТИ ПОАО, оддавајќи почит на културата и одржувајќи ја жива и релевантна во 21 век. ВО текот на последната деценија, ПОАО се етаблираа како цврсти фаворити на фестивалот со нивниот современ пристап кон Афробит. Именување И Обвинување (Винил).

Главните својства

Избор на купувачот

Реплика за прв пат повторно издание на многу баран, редок бразилски мпб / фанк грутка од 1974 година.Брази

) Мек Затемнување Љубов ПрофесијаВинил Се надевам дека ќе најдете утеха, уметничко пријателство, инспи�

Винил лп притискање 2018 ослободување Медот е осмиот студиски албум На Робин, а нејзиниот прв По Говорот Н

Винил лп притискање 2022 ослободување На неговиот втор албум соработувајќи со продуцентот Мет Пенс (Аѕоп�

Винил лп притискање, вклучува бонус 12 инчен еден Како и мајсторите сликари кои истражуваат тема во теко�

Двојно транспарентно виолетова боја винил лп притискање ЈзуПсоникс е медитативна, извонредна инструме

Винил лп притискање Албум 2023 од двократната греми наградувана пејачка и текстописец Лорен Дајгл...

Братот s седеше со микрофонот и плукаше рими додека доаѓаа кај него, без да ги пишуваат или организираат

Крајната земја мешавина на задни патишта и химни подготвени за забави, HIXTAPE vol 1 е замисла на тешкиот умет

Искрен бенд Од Малиот Град, Тексас, со склоност кон поп мелодии и средновековни хармонии, Теле Новела пи�

Овој албум следи по меѓугенерациска траума, бегалци Од Христијанско насилство во самракот наречен Пуру

Неверојатно кул албум од 1973 Година Што се Случува Од Доцниот, Одличен Јапонски Фанк И Џез Дон Такехиро Х�

Вејн Шортер постави висока лента со своите први неколку албуми За Блу Нота, но 1966 Адамс Епл (со Херби Хен�

Познат како Цитат;Кралот На Џубоксот;, тој беше многу популарен и кај црнобелата публика во подоцнежнит�

Не можеме да помислиме на многу уметници кои имале разновидна кариера и кои биле вклучени во различни ж�

Дупри го доби својот музички почеток во Остин, Тексас, а неговиот глас сѐ уште има боја на Автопати од er н

Четири ентузијастички ремикс верзии од четири Европски електронски продуценти кои повторно ја посетув

ХоландскоБелгискиот џезбенд дуо Гаре Ду Норд го издаде својот седми студиски албум Рандеву 8 : 02 во 2012 го

Чувствувајќи дека е време да се има посебен проект што може да одразува поинаква страна на нејзините кр�

Ограничен седум инчен винил притискање Ансамблот "Сигурна Огнена Душа" се врати со својот прв врвен врв

Ограничено притискање на винил ЛП од 180 гм 2019 гледа прослава на легендата на душата Бери Вајт и неговите

The Weeknd го сметаше својот албум од 2022 година, Dawn FM, "sonic sonice experience" кој прикажува уникатна екипа на карактер�

Винил лп притискање Делфониката е суштинска група со слатки души формирана во средината на 60тите годин�

Ограничено притискање на црвен винил ЛП од 180 гм Ова е платинест сертифициран албум на Churchк Черч кој беш�

Не Е Познат придонесот на починатиот продуцент Во Детроит Џејмс Девит Јенсипопознат на светот Како Џ Ди

Будењето На Телото Што Сонува е следење на извонредниот албум На уметникот Од Тусон, Карима Вокер Од 2017 �

Пол НицаТом 4Тапан Библиотека (ВИНИЛ НОВА)Етикета : Масти Отчукувања Дистрибуција Формат : Lprelest Датум : 20

Please wait...