0
clear
  • Трговска марка ликовна уметност „Озборувачки крилја“ платно уметност од Шерон Форбс
  • -20%
  • -20%
Трговска марка ликовна уметност „Озборувачки крилја“ платно уметност од Шерон Форбс

Трговска марка ликовна уметност „Озборувачки крилја“ платно уметност од Шерон Форбс

DEN 2.33

Износ
Во форма достапна за нарачката

Уметник : Шерон Forbessubject : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има млада девојка во костум за балетски ангел што седи на пиедестал. Шерон Форбс имагинативни фотографии со рачно затемнети огледала многу од носталгичните слики од нејзиното донесување, време кога присуствуваше на едно мало училиште во селска селска и играше облечена во нејзините егзотични носии за танцување. Шерон го одржуваше својот креативен погон жив додека работеше како стилист за коса и во недвижен имот. Во обид да најде работа што ќе и овозможи повеќе време со семејството, Шерон ја истражуваше фотографијата. Таа има развиено стил на затемнети црно -бели фотографии кои прекрасно ја искажуваат радоста и спонтаноста на децата и животните. Таа внимателно ја оркестрира секоја поставка, честопати користејќи костуми или земајќи мебел за внатрешни работи до обични поставки на отворено. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шерон Форбс „Осамер крилја“ платно уметност.

Главните својства

Избор на купувачот

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

"Срце " овој лесен џемпер од време и Тру Симпатична додаток на вашата секојдневна гардероба Приближно...

Уметник : etенет ПидуксСубјект : Animals Tyle : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно у

Двоен wallид изолирани деца 12oz Tumbler со капак и слама Изолираниот дизајн ги одржува пијалоците ладни и спре

Тема : Апстракт Стил : Современа Производ Тип : Црна рамка, бела матка, акрилна трговска марка ликовна уме

Овие удобни хеланки за породилно од облека од 24 суштества имаат еластична лента за половината и мека ко�

Уметник : anоан Портсубјект : Флоралстил : Модерен прободен вид на средниот век Тип : Галеријаобвиткано пл

Пар на женската балерина на Викторија К со златна тока низ предниот дел нуди комбинација на удобност и с

Додадете стилски допир на вашата домашна лента или кујнски бројачи со елама 2 парче дијамантски кожен к�

Бесплатното склопување на екипажот Хенли во мека мешавина од памук обезбедува удобност од еден вид со и

Зачудувачки и карактеристичен, ESTA од Тоскана од Лесна улица е совршен пример за фин италијански дизајн �

Bootенски стоп чизми го комбинира стилот на модерна модна бута со сензибилитет на водоотпорна конструкци

Тема : Пејзаж на пејзаж : Современа продукција Тип : Галерија обвиткано со платно за трговска марка ликов

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Војникот Спортски обичај 7312 уста првично беше дизајниран за воени борби на кои им беше потребна суперио

Womenенските затегнати плетени пантолони, го насочија овој оставата, додека ги дефинираат нозете Овие тер

000 слики годишно Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алумин�

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Please wait...