0
clear
  • Вилтон Арметејл Гурмански Скара Тенџере Со Излив
  • -20%
  • -20%
Вилтон Арметејл Гурмански Скара Тенџере Со Излив

Вилтон Арметејл Гурмански Скара Тенџере Со Излив

DEN 0.67

Износ
Во форма достапна за нарачката

Формално до секојдневно, стилско до рустикално, секое парче што го изработуваме е дизајнирано да го долови духот на вашиот живот. Способен да издржи температури До 1000 Степени F, Wilton Armetale® Серверот е идеален за вашите потреби за готвење. Храната останува топла подолго и совршена за рерна, шпорет или скара. Дизајнирани и изработени рачно, овие прекрасни производи беа направени да траат цел живот. Тенџерето Со Сос е специјално дизајнирано за скара, но може да се користи и на шпоретот или во рерната. Ова практично тенџере е совршено за сосови, супи и многу повеќе. Печете на скара нешто на вашето следно семејно готвење. Рачно миење. Тенџерето со сос мери 10-1/2 инчи долг х 6 инчен широк х 3 инчи висок и држи 16 унци. Гурманските Садови за Скара во суштина се садови за готвење за скара, задна обработка, кампување и многу повеќе. Ова тенџере е одлично за загревање на вашите омилени сосови, глазури, грав или што било што би сакале, токму на вашата скара. Потоа однесете ја вашата креација право на масата и послужете. Загрејте безбедно на 1000 степени Целзиусови; одлично за скара, шпорет или дури и во вашата рерна. Нема да попуштат, чип, пауза, ' рѓа или оцрнување. Тенџерето е долго 10 инчи со рачка со ширина од 6 инчи и седи високо 3 инчи. Рачно миење со топла вода и благ детергент. Како и кај секој сад за готвење, се препорачува да се користи масло за јадење пред печење на скара. Не се препорачуваат спрејови за маслиново масло и готвење бидејќи лесно горат на високи температури што може да ги оштетат или обезбојат вашите садови за скара. Формално до секојдневно, стилско до рустикално, секое парче што го изработуваме е дизајнирано да го долови духот на вашиот живот. Вилтон Арметејл Гурмански Скара Тенџере Со Излив, 10-инчен : 201123.

Главните својства

Избор на купувачот

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Пиксел слушалки ушна слушалка про За Андроид Уникатен Bluetooth слушалки за трчање кадифе Делукс Хифи За Чо�

О момче! Оваа графичка маичка за печатење на Mickey Mouse за јуниори има забавен и шарен дизајн, што го прави з�

Овој месинг вентил за месинг на месинг на вентил со средна линија е идеален избор за контрола на проток �

Зачудувајте се со Мики во супер мека удобност со Дизни Мики Маус, ајде да одиме во II фланел што прима ќеб�

Направете изјава и покажете ја вашата loveубов кон вашиот тим со овој комплет за постелнина во НФЛ Кароли�

Направете облека со ветре со џемпер на екипажот и облека со џогер од правдата! Ова динамично дуо има тре�

Од колекцијата на традиција, прекрасната фузија на весели бои со шик обрасци го предизвикува овој исклу

Овој оригинален модерен часовник со тркалезно дрво wallид се вклопува и во рустикални декори, како и во со

Едноставно микробранова печка за топла употреба или ставете во замрзнувачот за долготрајна ладност...

Уметник : Апстрактна графитисубјект : пејзажапелатива : модерен и современ проитивен Тип : Галеријаобви�

Wexford Home Retro Vibe I Premium Framed Print, 30,5 "x 42.5 "Подготвени за виси, црна (сет од 2) Додадете пар убаво врамени апстракт�

Комплетот „Тим за соништа“ на „Рибок“ „Тим за соништа“ го прави подготвувањето лесно и стилски...

Empire Art ви носи нова колекција на обратно печатено, безметно, бесплатно лебдечко умерено стакло, овој пат

Чекор во ова, без граници, сјајни ленти, флоп за јуниори и сигурно ќе заблескате Ниво на ниво од секојдне�

1 Светли Бои кожни јаки за кучиња се достапни во многу варијации на бои : црвена, сина, розова, зелена, жол

Лусинда е класичен отворен грб Тоа го прави облеката без напор бидејќи е безвременски стил што оди со сè

Карактеристики на нашето LED светло за рамен панел . ✔ Избирање на CCT LED рамен тавански светло на таванот �

Schok го редефинира она што треба да биде прифатлива, светска класа Екранот од 5,5 инчи покажува јасна и јас�

66% најлон; 30% полиестер; 4% Spandex машина миење ладно миење со слични бои само нехлорно белило кога е потребн�

Please wait...