0
clear
  • Лиз Рајт-Грејс-Винил
  • -20%
  • -20%
Лиз Рајт-Грејс-Винил

Лиз Рајт-Грејс-Винил

DEN 576.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

На Грејс, пофалената Американска пејачка Лиз Рајт го повикува Своето Јужно наследство и духот на земјата за да не воведе во негувачки простор. Во продукција на познатиот пејач И текстописец Ео Хенри, Грејс е остар одраз на чувството За место и припадност На Рајтс, длабоко вткаено во културното ткиво На Америка. Лиз нуди еден оригинал, напишан за овој запис, плус инспиративни толкувања на песни од Реј Чарлс, Боб Дилан и многу повеќе. Лиз Рајт-Грејс ( ЛП) - Винил. 2017. На Грејс, пофалената Американска пејачка Лиз Рајт го повикува Своето Јужно наследство и духот на земјата за да не воведе во негувачки простор. Во продукција на познатиот пејач И текстописец Џо Хенри, Грејс е остар одраз на чувството За место и припадност на Рајт што е длабоко вткаено во културното ткиво На Америка. Лиз нуди еден оригинал, напишан за овој запис, плус инспиративни толкувања на песни од Реј Чарлс, Боб Дилан и многу повеќе.

Главните својства

Избор на купувачот

Многу очекуваниот деби албум од уметникот На Наградата Импулс Лоу Ајленд, во кој се појавуваат синглови

Едвај може да се замисли жанротразбивање, културновкрстување на музичката магија На Ауткаст, Принцот, Er

Винил лп притискање, вклучува бонус 12 инчен еден Како и мајсторите сликари кои истражуваат тема во теко�

Двојно транспарентно виолетова боја винил лп притискање ЈзуПсоникс е медитативна, извонредна инструме

Дупри го доби својот музички почеток во Остин, Тексас, а неговиот глас сѐ уште има боја на Автопати од er н

Ограничена сина боја винил лп притискање Значаен албум Од Ео Батаантолку одличен, што ја натера целата �

The Weeknd го сметаше својот албум од 2022 година, Dawn FM, "sonic sonice experience" кој прикажува уникатна екипа на карактер�

Братот s седеше со микрофонот и плукаше рими додека доаѓаа кај него, без да ги пишуваат или организираат

Ограничен винил лп потиснување на овој класичен џез порака Овој албум е од суштинско значење За Сината �

Чувствувајќи дека е време да се има посебен проект што може да одразува поинаква страна на нејзините кр�

Винил лп притискање Албум од 2009 Година Од Инди фолк уметникот Со седиште Во Колорадо Грегори Алан Исако�

ХоландскоБелгискиот џезбенд дуо Гаре Ду Норд го издаде својот седми студиски албум Рандеву 8 : 02 во 2012 го

Држете Се Во Воланот (пејачката Никола Кири и гитаристот / продуцент Јан Картер), измешајте го традицион�

Овој рекорд е ремикс компилација на најдобрите песни На Жаклин Таиб Задолжително, ценето од сите вистин

Ограничено притискање на црвен винил ЛП од 180 гм Ова е платинест сертифициран албум на Churchк Черч кој беш�

Винил лп притискање 2014 деби албум Од Британскиот АлтРок бенд Создаден во менторот Пол Епвортс сопствен�

Големото време е албум за експанзивната моќ на новата љубов, но оваа осветленост и оптимизам се ублажув�

Ограничено притискање на винил ЛП од 180 гм 2019 гледа прослава на легендата на душата Бери Вајт и неговите

Винил лп притискање Музика што ја открија Во Списанието Трашер и емисии на генератори на гас во малиот г

Ограничена портокалова и црна вител винил лп колекција На 22 годишнината по долгогодишните барања од фа�

Дијамантот На марсија Марија со бавно до средно темпо диско "Амиго Бранко" стана омилен во клубот во пос�

Не Е Познат придонесот на починатиот продуцент Во Детроит Џејмс Девит Јенсипопознат на светот Како Џ Ди

Двојно винил лп притискање 2020 ослободување Во текот на последните 10 години, продуцентот / ДИЏЕЈ Токимон�

Џош Тарнер се враќа со својот нов студиски албум, Земја Состојба на Умот Рекордот од 12 песни истакнува н�

Please wait...