0
clear
  • Фондација Хард Кенди Гламофлауге, Слонова Коска
  • -20%
  • -20%
Фондација Хард Кенди Гламофлауге, Слонова Коска

Фондација Хард Кенди Гламофлауге, Слонова Коска

DEN 319.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

Оставете ја вашата кожа да зрачи со беспрекорна боја од оваа тврда фондација за гламуфлажни Бонбони. Формулата за усовршување на кожата содржи суперфини пигменти кои помагаат во камуфлирање на темни кругови, флеки и нерамномерен тон на кожата. Оваа основа обезбедува покриеност и природна мат завршница за сите типови кожа. Фондацијата гламофлаг обезбедува мазна и мека завршница која е достапна во широк спектар на нијанси за да одговара на различни тонови на кожата. Оваа тврда фондација За Бонбони доаѓа во пумпа од 2,1 мл која обезбедува прецизна количина на производ со секоја употреба. Формулата е исклучително мешана и се измазнува во кожата за беспрекорно, па дури и покривање. За крајна примена, премиер кожата со вашиот омилен хард бонбони буквар. Користете заедно со вашата нијанса на гламуфлажна основа за крајно покривање. Поставете со вашиот омилен Тврд прашок за завршна обработка На Бонбони за продолжено абење.

Главните својства

Избор на купувачот

Луксузна, долготрајна основа што се меша со вашата кожа и ја остава со нежен мат сјај и мазен, кадифеен и�

Лузни од акни? Темни дамки? Кругови под очите? Те покривме! Нашата крем фондација го прави сето тоа...

Основа, серум, Хидратантна Крема или Мелем за Убавина? Динг Динг! Сето тоа е погоре! Достапно во 30 нијанси

ХД Фондација За Долго Осветлување На Абење Со висока Дефиниција Средна До Целосна Покриеност Мазна, Дол

Природна, градежна покриеностдома или во движење Нашата технологија за замаглување ја прави вашата кож

Лореал Париз Видливи Лифт Серум Фондацијата Шминка, 143 Мека Слонова Коска, Воведување на пробив во возра

Лореал Париз Непогрешлива Свежа Облека 24 Часа Течна Основа Шминка, 486 Тост Бадем, Воведувајќи ја нашата �

Римел Лондон Трајна Завршница 25часовна Фондација За Дишењемеловата Нова Трајна Завршница 25часовна Фон

Течна, полу мат фондација со средно градење покриеност Нанесете на лице за мазна и беспрекорна завршниц

Со уникатна лесна цврста до течна формула, Фондацијата Max factor miracle Touch ја отстранува потребата за традици

Color Stay Активна светлина шминка SPF 25 Брегот на Слоновата Коска 110 1 мл со Softflex SPF 25 Потема, покриеност на све�

Сакате повеќе покриеност? Додадете повеќе капки за подлога! Баф стручно користејќи Ја Четката За Основа

Капка по капкавие сте во контрола! Оваа лесна основа и дава на кожата природна, вистинска завршница на к�

Зелено Издание На Maybelline Superdrop Затемнета Маслена Шминка, Прилагодлива Покриеност, 80, Maybelline Newујорк Зелено

Контролирајте ја вашата сенка! користење На Целосна Контрола Про Капка Нијанса Менувачи! Прилагодете ј�

Лореал Париз Вистински Натпревар Луми Течна Основа Шминка, C5 Класичен Беж, Конечно, шминка што создава к

Течна Основа COVERGIRL Tru Blend, L7 Топло Беж, 1 Fl Tru Blend Фондацијата fl oz COVERGIRL е совршена течна основа со природна, р

Основа, серум, Хидратантна Крема или Мелем за Убавина? Динг Динг! Сето тоа е погоре! Достапно во 30 нијанси

Уживајте во беспрекорен изглед со Фондацијата Цвет за лице со буквар Тоа ги неутрализира несовршености

Најновата иновација на култотомилена фото Фокус франшиза : Фондацијата Роса Бестежинска, суперхранлив�

Суровостбесплатно Најдете ја вашата совршена Нијанса На Професионална Шминка НА НИКС?с?Вкупно Контрол�

Формулата добра за вас помага да се подобри состојбата на кожата и обезбедува континуирана хидратација

Целосно покриена, водоотпорна шминка за подлога која трае цела ноќ, доволно удобна за носење секој ден, �

Ние Не може Дури и Професионалната шминка на NYX, родена за да сјае природно зрачи, е толку сјајна Достапн�

Please wait...